Jak ograniczyć emisję gazów cieplarnianych pochodzenia rolniczego?

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym, stanowiącym relację z konferencji  pn.” Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych pochodzenia rolniczego2 września 2021 roku”, zorganizowaną przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Konferencja odbyła się w dniu 2 września br. w ramach projektu pt. „Nowoczesne systemy produkcji rolniczej ograniczające zanieczyszczenia środowiska”.

Celem konferencji było zapoznanie uczestników konferencji z raportem emisji gazów cieplarnianych pochodzenia rolniczego, działaniami na rzecz ochrony środowiska zgodnymi m.in. z Zielonym Ładem oraz pokazanie nowoczesnych działań i dobrych praktyk z zakresu ograniczenia emisji. Konferencja odbyła się w formie hybrydowej, gdzie stacjonarnie w wydarzeniu uczestniczyły 44 osoby, natomiast online 91 osób.

Konferencję otworzył Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Ireneusz Drozdowski. Całe wydarzenie poprowadził dr hab. Jacek Walczak z Zakładu Systemów i Środowiska Produkcji, Instytutu Zootechniki – Państwowego Instytutu Badawczego w Balicach.

Uczestnikami konferencji byli przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, instytutów naukowych, uczelni  i szkół rolniczych, Izb Rolniczych,  przedstawiciele państwowych i prywatnych jednostek doradztwa rolniczego, rolnicy, mieszkańcy obszarów wiejskich.

 

Obejrzyj relację:

cz.1 relacji filmowej

cz.2 relacji filmowej