Innowacje na Mazowszu – cykl filmów

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie, realizując projekt poszerzenia współpracy i wymiany wiedzy pomiędzy partnerami systemu Wiedzy i Innowacji w rolnictwie opracowuje w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich cykl filmów pn.  „Łączy nas wieś mazowiecka”.

W 35 kolejnych odcinkach prezentowane jest jak dynamicznie zmienia się rolnictwo w regionie województwa mazowieckiego, a także jak wygląda współpraca pomiędzy m.in. doradztwem a praktyką rolniczą i jakie to niesie za sobą korzyści.

Każdy odcinek poświęcony jest konkretnemu powiatowi województwa mazowieckiego, na terenie którego funkcjonują gospodarstwa wyspecjalizowane i wielokierunkowe, wyspecjalizowane hodowle, najlepsi producenci owoców i warzyw, gospodarstwa ekologiczne i agroturystyczne. W filmach przedstawiono również wykorzystywane technologie, wdrożone innowacyjne rozwiązania oraz wielopodmiotową współpracę pomiędzy  nauką a praktyką.

Odcinki są dostępne na kanale YouTube „MODR Warszawa” oraz są opublikowane na stronie internetowej Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia!