Cyfrowe gospodarstwo – aplikacje i technologie wspomagające pracę rolnika – szkolenie on-line

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział Poznaniu zaprasza na szkolenie on-line pn.: „Cyfrowe gospodarstwo – aplikacje i technologie wspomagające pracę rolnika”. Szkolenie  odbędzie się w dwóch terminach: 22 oraz 24 czerwca 2021 r. w godzinach 10.00 – 13.15 na platformie szkoleniowej Clickmeeting. Szkolenie skierowane jest do doradców zatrudnionych w państwowych i prywatnych jednostkach doradczych oraz rolników i mieszkańców obszarów wiejskich.

Rolnicy coraz częściej korzystają z innowacyjnych aplikacji i technologii, które ułatwiają im pracę w gospodarstwie rolnym, dlatego też zdobyta na szkoleniu wiedza poszerzy zakres kompetencji doradców rolniczych oraz pozostałych uczestników zainteresowanych tematyką. Oprócz wiedzy teoretycznej uczestnicy zdobędą również praktyczne umiejętności obsługi programów, które mogą przyczynić się do usprawnienia pracy zarówno doradców, jak i rolników.

Podczas szkolenia przedstawimy państwu wybrane aplikacje i technologie oraz wskażemy rolę cyfryzacji w gospodarstwach rolnych. Odpowiemy państwu również na pytania:

  • Gospodarstwo w telefonie? Czy się zmieści?
  • Na ile rolnictwo precyzyjne sprawdzi się w małych i średnich gospodarstwach?
  • Jak dane o uprawie i polu pomogą zwiększyć plon?
  • Na ile automatyzacja i rozwiązania cyfrowe uławiają zarządzanie gospodarstwem?
  • Jak zniwelować niewykorzystane rezerwy za pomocą map aplikacyjnych?
  • Czy można podglądać co się dzieje w oborze i pasiece?

Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem: https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/

Instrukcja zapisów znajduje się na stronie internetowej: https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/s/SH9ZtRLbLBraECG

Rekrutacja na szkolenie trwać będzie od 07.06.2021 r. do 18.06.2021 r. O uczestnictwie w szkoleniu decyduje terminowe dopełnienie zgłoszenia, a w przypadku dużej liczby chętnych kolejność zgłoszeń. Potwierdzenie rejestracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem na szkolenie. Zakwalifikowany uczestnik otrzyma z systemu wiadomość o zmianie w zapisie na szkolenie a link i hasło z dostępem zostanie przesłane przed szkoleniem w osobnej wiadomości. Do udziału w szkoleniu wymagany jest indywidualny adres poczty elektronicznej.

Osoby uczestniczące w szkoleniu po podpisaniu listy obecności udostępnionej w trakcie webinarium otrzymają zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Odpłatność:
Szkolenie dla doradców zatrudnionych w państwowych jednostkach doradczych jest bezpłatne.
Dla pozostałych osób koszt uczestnictwa w szkoleniu wynosi 50 zł brutto (w tym: obsługa administracyjna i techniczna). Płatność na konto nr BGK Oddział Poznań 90 1130 1088 0001 3116 2820 0002 Tytułem: nazwisko i imię uczestnika/Cyfrowe gospodarstwo, najpóźniej 2 dni robocze przed terminem szkolenia. Informacje na temat wpłaty za szkolenie będą przesłane osobom zakwalifikowanym w osobnej wiadomości potwierdzającej uczestnictwo w szkoleniu.

Osoby do kontaktu w sprawach merytorycznych, organizacyjnych i technicznych

Do pobrania:

– program szkolenia doc 83 KB

 

Źródło: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie