Projekt z Polski „Anielskie Ogrody” zwycięzcą w kategorii „Popular Vote” w „Rural Inspiration Awards 2021”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż projekt z Polski „Anielskie Ogrody” został zwycięzcą w kategorii „Popular Vote” w tegorocznej edycji „Rural Inspiration Awards 2021„, zdobywając ponad 2000 głosów publiczności. Ogłoszenie zwycięzców odbyło się w dniu 25 marca 2021 r. podczas Ceremonii Rural Inspiration Awards 2021.

 

Zachęcamy do obejrzenia transmisji z ceremonii, która była emitowana na żywo i jest dostępna na kanale YouTube.

Podziękowania założycieli „Anielskich Ogrodów” zostały przekazane organizatorom wydarzenia oraz  publiczności w 48 min: 16 s. powyższej transmisji.

 

 

Anielskie Ogrody” to projekt utworzenia od podstaw małego rodzinnego ekologicznego gospodarstwa rolnego. Produkcja bio warzyw, owoców, ziół i kwiatów na potrzeby rodziny oraz lokalnej społeczności. Edukacja poprzez warsztaty w ogrodzie oraz edukacja przez internet. Praktyczna, multimedialna edukacja ekologiczna na skalę całego kraju. Inspirowanie społeczności lokalnej i ogólnopolskiej do współpracy: ogrody społeczne dla dzieci z przedszkoli i szkoły oraz dla osób starszych.

Główne tematy edukacji: zdrowa ziemia, zdrowa żywność, zdrowi ludzie; od ziarenka do stołu – jak uprawiać, przetwarzać plony i gotować; przydomowy ogród moją spiżarnią, apteką, drogerią i miejscem wypoczynku; uprawa na słabej ziemi; rolnik i ogrodnik przyjazny dzikiej przyrodzie.

 

Szczegóły projektu dostępne na stronach internetowych:  ENRD oraz Anielskich Ogrodów