Badania naukowe i innowacje – zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji AgriResearch 2023!

Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich  organizuje  w dniach 31 maja – 1 czerwca br. w Brukseli międzynarodową konferencję „AgriResearch 2023”. W ramach wydarzenia zaplanowano również wizyty terenowe, które odbędą się w dniu 2 czerwca br. 

 

Opierając się na doświadczeniach z poprzednich edycji konferencji  (2016 i 2018 r.), uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób działania w zakresie badań naukowych i innowacji wpłynęły korzystnie na realizację Wspólnej Polityki Rolnej (WPR), w tym również na rolników, leśników i osoby mieszkające na obszarach wiejskich.  W trakcie konferencji odbędzie się  przegląd europejskich działań w zakresie badań naukowych i innowacji oraz ich osiągnięć w dziedzinie rolnictwa, leśnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. Konferencja będzie doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z około 500 uczestnikami.

Wydarzenie otworzy Unijny Komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski. Prelegenci spotkania będą dyskutować o globalnym programie badań naukowych i innowacji dotyczącym rolnictwa, leśnictwa i społeczności wiejskich oraz o roli badań naukowych i innowacji w urzeczywistnianiu Europejskiego Zielonego Ładu w Europie i poza nią.

Uczestnicy będą mogli również wnieść swój wkład w aktualizację długoterminowego unijnego programu Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie badań naukowych i innowacji w dziedzinie rolnictwa, leśnictwa i obszarów wiejskich oraz przyczynić się do kształtowania planu strategicznego programu „Horyzont Europa” na lata 2025–27.

 

Rejestracja do udziału w wydarzeniu jest już otwarta i potrwa do dnia 1 maja br. 

 

Więcej informacji, w tym program i formularz rejestracyjny udostępnione są na stronie internetowej Komisji Europejskiej – otwórz

Kontakt w sprawie wydarzenia: AGRI-RESEARCH-CONF-2023@ec.europa.eu