Polska Wieś XXI – Europejski Kongres innowacyjnych rozwiązań dla obszarów wiejskich i rolnictwa

Zachęcamy do udziału w II edycji Kongresu „Polska Wieś XXI – Europejski Kongres Innowacyjnych Rozwiązań dla Obszarów Wiejskich i Rolnictwa”, który odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2023 roku w Warszawie.

Celem Kongresu jest przedstawienie innowacyjnych rozwiązań i przykładów pokazujących, że obszary wiejskie i rolnictwo to nie tylko miejsce produkcji i dostarczania bezpiecznej żywności, ale także ważny sektor gospodarki, który bierze udział w działaniach na rzecz łagodzenia zmian klimatu oraz wspierający bezpieczeństwo energetyczne.

Organizatorzy Kongresu chcą wypracować pakiet rozwiązań i rekomendacji dla polskiej administracji oraz instytucji Unii Europejskiej. Ostatnie 30 lat w naszym kraju było dla rolnictwa bardzo intensywnym okresem, który zaowocował dynamicznym rozwojem o charakterze ekonomicznym i technologicznym. Warunki związane z procesem wytwarzania żywności znacząco poprawiły się, a jednocześnie udało się zachować jej pełnowartościowość i jakość.

Obecnie polskie rolnictwo jest znane i cenione nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Dlatego też organizacja Kongresu jest ważnym krokiem na drodze do kontynuowania rozwoju tego sektora.

Pierwsza edycja Kongresu zakończyła się sukcesem, a wzięło w nim udział 460 osób, zaangażowanych w rozwój polskiej wsi. Był to czas inspirujących i merytorycznych dyskusji, wymiany doświadczeń i opinii. Wypracowano wiele wniosków, nowych rozwiązań i rekomendacji, które mogą przyczynić się do dalszego rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa w Polsce.

Drugie wydarzenie tej rangi będzie doskonałą okazją do kontynuowania tej misji.

Więcej informacji udostępnionych jest na stronie wydarzenia – otwórz