Trwa nabór na płatne gospodarstwa testowe w programie Test Farms!

EIT Food prowadzi program Test Farms, którego celem jest umożliwienie start-upom rolniczym kontaktu z rolnikami, a także udostępnienie obiektów i sprzętów w ramach pierwotnego przetwórstwa żywności, gospodarstwa oraz gruntów rolnych pod testy. W ten sposób EIT Food daje możliwość innowacyjnym startupom agrotechnicznym sprawdzenia i potwierdzenia efektywności swoich produktów i usług, zaprezentowania swojej działalności potencjalnym klientom i inwestorom, co w efekcie wspiera transformację technologiczną rolnictwa w Europie. Dzięki programowi Test Farms wśród rolników promowane są innowacje dające im dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań, które sprawią, że ich gospodarstwa staną się bardziej zrównoważone i rentowne.

EIT Food stworzyła program Test Farms w wyniku badań i rozmów z wieloma startupami rolniczymi, które zwracały uwagę, jak trudno im znaleźć gospodarstwa umożliwiające testowanie i potwierdzanie skuteczności ich rozwiązań oraz wchodzenie na nowe rynki. Integracja technologii i nowych metod uprawy rolnej niesie ze sobą szansę na większe plony, lepszą żywność i lepsze zarządzanie cennymi zasobami rolniczymi.

 

Do końca lutego 2023 r.  EIT Food poszukuje rolników i gospodarstw lub przedsiębiorstw zajmujących się pierwotnym przetwórstwem żywności (zwanych dalej “Gospodarstwa testowe”), które umożliwią startupom dostęp do gospodarstw rolnych, w tym gruntów rolnych oraz obiektów/sprzętów w celu testowania i potwierdzania rozwiązań.

 

EIT Food oferuje 1500 € za udostępnienie fragmentu pola (np. zboża, warzywa, sad), pomieszczeń gospodarczych (np. obora) oraz 5000 € za udostępnienie obiektów/sprzętów pierwotnego przetwórstwa żywności do przeprowadzenia testów startupom.

Uwaga! Do wzięcia udziału w programie nie  jest wymagana znajomość języka angielskiego, tylko chęć wspierania innowacji w rolnictwie.

Więcej szczegółów i formularz aplikacyjny – otwórz