Konkurs dla innowatorek „Kobiety na czele obszarów wiejskich”! Wygraj nawet 10 tysięcy euro!

Copa i Cogeca zainaugurowały 7. edycję Nagrody za innowacje dla rolniczek, sponsorowanej przez Corteva. Jej celem jest zwrócenie uwagi na wkład kobiet w rozwój obszarów wiejskich i zrównoważone rolnictwo. Konkurs jest okazją do zaprezentowania inspirujących i innowacyjnych działań prowadzonych przez rolniczki i kobiety z obszarów wiejskich w całej UE. Inspiracją dla tegorocznego tytułu, był jeden z głównych tematów lat 2022-2023 — długoterminowa wizja dla obszarów wiejskich, w której kobiety odgrywają znaczącą rolę.

Podczas gdy mówimy o potrzebie przejścia na bardziej zrównoważone systemy żywnościowe, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to możliwe bez spojrzenia na trzy wymiary: ekonomiczny, środowiskowy i społeczny, oraz idące za nimi wymogi narzędzi finansowych i technologicznych. Z tego właśnie powodu, w tegorocznej edycji Copa-Cogeca pragnie pokazać innowacyjne i nowatorskie rozwiązania wdrażane przez kobiety wspierające wszystkie trzy filary zrównoważonego rozwoju. Czy to w gospodarstwie, czy w swoich decyzjach biznesowych, czy też z korzyścią dla lokalnej społeczności.

Zgłoszenia konkursowe można składać do 31 marca 2023 roku poprzez formularz zgłoszeniowy  REJESTRACJA

Konkurs prowadzony jest w wersji angielskiej.

 

Dlaczego warto?

Jak twierdzą organizatorzy konkursu, opierając się na doświadczeniach z poprzednich edycji, opinie otrzymywane od uczestników są zawsze pozytywne — warto złożyć wniosek i nawet jeśli nie wygrasz, masz zawsze szansę nauczyć się czegoś od innych, od rolniczek z całej UE. Gdyby przyszło jednak zebrać trzy główne powody dla wzięcia udziału, brzmiały by one:

 

Zainspiruj się i bądź inspiracją dla innych – czerp inspirację z kobiet rolniczek takich jak Ty, które zdecydowały się rozpocząć swoją podróż w jednym z 27 państw członkowskich UE.

 

Zyskaj widoczność – jeśli znajdziesz się na liście 5 kandydatów, twój projekt będzie widoczny na najwyższym europejskim szczeblu politycznym i skorzystasz z profesjonalnego filmu promocyjnego prezentującego Twoją inicjatywę.

 

Wygraj główną nagrodę – po raz pierwszy w 2020 roku, dzięki partnerstwu z firmą Corteva, zwycięzca nagrody otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 Euro. Faworyt Jury natomiast, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 Euro.

 

Więcej szczegółów udostępnionych jest na stronie konkursu – otwórz