Ostoja Natury a rolnictwo regeneratywne – obejrzyj film!

Jeśli jesteś zainteresowany systemem zasad i praktyk rolniczych, które zwiększają bioróżnorodność, wzbogacają glebę, poprawiają stan wód i ulepszają usługi w ramach całego ekosystemu, zachęcamy do zapoznania się z cyklem filmów o rolnictwie regeneratywnym opracowanym przez ekologiczne gospodarstwo rolne Ostoja Natury w Tomaszynie .

Ostoja Natury stanowi model gospodarstwa referencyjnego – Smart Village. Grupa producentów rolnych tworzy tu metodami ekologicznymi wysokiej jakości żywność, dystrybuowaną bezpośrednio poprzez platformę sprzedażową do konsumentów, nie wymagającą pośredników. Ta ekologiczna farma stanowi obieg zamknięty, w którym odpad jest paliwem, a dzięki temu gospodarstwo produkuje energię, która umożliwia coroczną produkcję żywności oraz działa efektywniej zapewniając wyższe plony.

 

Historia ekologicznego gospodarstwa rolnego i spółdzielni Ostoja Natury w Tomaszynie (Polska) rozpoczęła się w 2019 roku. Dziś po prawie 3 latach pracy Ostoja Natury dzieli się swoim doświadczeniem i swoją podróżą w kierunku rolnictwa regeneratywnego. Tworząc ekosystem Ostoja Natury inspirowano się istniejącymi już rozwiązaniami natury. Tak jak w prehistorycznym lesie jest wszystko, odpady nie istnieją, a ich celem jest stworzenie ekosystemu zaprojektowanego tak, aby zapewnić efektywność ekonomiczną przy minimalnym wpływie na środowisko. Sprawdzone przez wieki metody, takie jak płodozmian, podniesione rozsadniki, drewno księżycowe, konopie czy domowe receptury są odświeżane i wdrażane z wykorzystaniem nowinek technologicznych naszych czasów. Zainspirowani przez wielu wspaniałych rolników i ogrodników na całym świecie, Ostoja Natury produkuje wysokiej jakości żywność metodami, które są w zgodzie z naturą, więc wybór był tylko jeden – rolnictwo regeneratywne! To podejście do konserwacji i regeneracji systemów żywnościowych i rolniczych, koncentruje się na odbudowie wierzchniej warstwy gleby, zwiększeniu bioróżnorodności, poprawie obiegu wody, poprawie usług w ramach całego ekosystemu, wsparciu biosekwestracji, zwiększeniu odporności na zmiany klimatu oraz wzmocnieniu zdrowia i witalności gleb rolniczych. Receptą na rozwój jest połączenie podejścia rolnictwa regeneracyjnego z inteligentnymi rozwiązaniami i tak Ostoja Natury tworzy ekosystem rolniczy jutra, efekt synergii tradycyjnego myślenia i podejścia technologicznego.

 

W pierwszym odcinku „ Regenerative Agriculture in the making EP 1- Introduction of Ostoja Natury Cooperative in Tomaszyn ” poznają Państwo cele gospodarstwa Ostoja Natury, rozwiązania i inspirujące pomysły. 

Zachęcamy do obejrzenia!

 

Więcej informacji o projekcie:

www.ostojanatury.pl

www.facebook.com/ostojanatury

https://ost-oya.eu/

https://biohubbazar.pl/