„Od pola do stołu” – Wspólne budowanie systemów żywnościowych

„Wspólne budowanie zrównoważonych systemów żywnościowych” to coroczne spotkanie europejskich interesariuszy zainteresowanych pomocą w kształtowaniu drogi UE do osiągnięcia zrównoważonych systemów żywnościowych.

 

Do włączenia się w debatę na temat postępów poczynionych we wdrażaniu strategii „od pola do stołu”, zaproszone są wszystkie zainteresowane osoby działające w ramach systemów żywnościowych, władze publiczne, organizacje międzynarodowe oraz działające oddolnie, podmioty zajmujące się badaniami i innowacjami oraz osoby zajmujące się kształtowaniem opinii publicznej.

 

Druga edycja konferencji „Od pola do stołu” odbędzie się w dniach poprzedzających Światowy Dzień Żywności 2021: 14-15 października 2021 r.

Przewiduje się, że będzie to spotkanie hybrydowe, do których większość uczestników dołączy wirtualnie.

 

Konferencja „od pola do stołu” w 2021 r. skupi się na postępach poczynionych w zakresie inicjatyw przewidzianych w planie działania strategii, wesprze działania UE na rzecz osiągnięcia globalnego przejścia na zrównoważone systemy żywnościowe i położy nacisk na czynniki umożliwiające transformację.

 

Gospodarzami tegorocznej edycji są:

  • komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Stella Kyriakides
  • komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski
  • komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Mariya Gabriel.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniu udostępnione są na  stronie Komisji Europejskiej oraz będą na bieżąco aktualizowane.