Światowy Dzień Żywności 2021

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) z siedzibą w Rzymie poinformowała o Światowym Dniu Żywności 2021, który odbędzie się 16 października br. 

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Żywności 2021, które odbędą się pod hasłem “Nasze działania są naszą przyszłością. Lepsza produkcja, lepsze odżywianie, lepsze środowisko i lepsze życie”, skupią się na uświadamianiu potrzeby wspierania transformacji systemów rolno-spożywczych na bardziej wydajne, integracyjne, odporne i zrównoważone.

Dodatkowe informacje na temat Światowego Dnia Żywności 2021 dostępne są pod następującym linkiem: http://www.fao.org/world-food-day/en.

W ramach Światowego Dnia Żywności 2021 odbędzie się konkurs World Food Day Poster Contest, w którym dzieci i młodzież w wieku od 5 do 19 lat, będzie mogła zaprojektować plakat o tematyce podróży kulinarnej. Termin zgłoszeń upływa 5 listopada 2021 r.

FAO organizuje również konkurs krótkich filmów (od 30 do 90 sekund) na temat szkolnych doświadczeń żywieniowych uczniów. Termin zgłoszeń upływa 15 września br.

Wszelkie pytania w przedmiotowej sprawie można kierować na adres e-mail: World-Food-Day@fao.org.

 

Pliki do pobrania

Broszura informacyjna

Komunikat_EN

Informacja o konkursie