Bezpłatna platforma szkoleniowa o środkach ochrony roślin

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin już od ponad 20 lat działa na rzecz rozwoju odpowiedzialnego i zrównoważonego rolnictwa. Zrzesza czołowych producentów środków ochrony roślin i wspólnie edukuje, szkoli i organizuje liczne kampanie dotyczące właściwego stosowania środków ochrony roślin i gospodarki odpadami (Liczy się każde opakowanie), bezpieczeństwa (Nie tylko plony potrzebują ochrony) oraz znaczenia rolnictwa. Swoimi działaniami dociera zarówno do rolników, sieci handlowych, jak i konsumentów (między innymi w ramach kampanii Po stronie roślin). Zachęca do poznawania świata rolnictwa i włączenia się w akcje dotyczące bioróżnorodności – m.in. poprzez akcję „Pomagamy Pszczołom Bez Lipy”.

 

Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin chce szerzyć dobre praktyki, by jak najwięcej osób mogło zdobyć rzetelną wiedzę i skorzystać z możliwości rozwoju. Stowarzyszenie liczy, że poprzez edukację i szkolenia możemy rozwijać odpowiedzialne i zrównoważone rolnictwo w Polsce, dlatego też wspierają innych edukatorów – by mieli narzędzia i materiały do przekazywania wiedzy potrzebnej rolnikom. W tym roku z myślą o rolnikach (również przyszłych) oraz doradcach przygotowano całkowicie bezpłatną, dedykowaną nową platformę szkoleniową – Akademia PSOR – www.akademiapsor.bezpiecznie.org.

 

Platforma składa się z 9 modułów szkoleniowych przygotowanych przez ekspertów Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin i Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. W materiałach wideo zaprezentowano m.in. najważniejsze informacje dotyczące środków ochrony roślin oraz zasad ich stosowania:

  • jak chronić środowisko, dzięki prawidłowej technice zabiegu,
  • jak kupić oryginalne preparaty i uniknąć kary finansowej,
  • jaką odzież ochronną założyć podczas pracy ze stężonym preparatem, by sobie nie zaszkodzić,
  • jak wykorzystać cały produkt efektywnie i precyzyjnie,
  • jak i gdzie oddać opakowania po środkach ochrony roślin, by nie płacić za utylizację i uniknąć kary finansowej,
  • jak chronić owady zapylające podczas prac na polu i jak nawiązać lukratywną współpracę z pszczelarzem.

 

Osoby, które wezmą udział w szkoleniach, uzyskają certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę.

Dostępna darmowa, baza multimediów, na którą składają się m.in. filmy, infografiki i prezentacje, będziecie ciekawym źródłem wiedzy przydatnym podczas szkoleń lub konsultacji.

Zapraszamy do przystąpienia do projektu edukacyjnego i skorzystania z bezpłatnej platformy Akademia PSOR.

 

Źródło: Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie