Tydzień Wizji Obszarów Wiejskich – wyobraźmy sobie przyszłość obszarów wiejskich

Latem bieżącego roku Komisja Europejska opublikuje swoje plany na długoterminową przyszłość obszarów wiejskich. Pod koniec 2020 r. konsultacje publiczne pozwoliły mieszkańcom m.in. polskiej wsi wypowiedzieć się na temat tego, z czym swoje wsie się borykają i jak tę wieś widzą w roku 2040.

W dniach 22-26 marca 2021 r. odbędzie się wirtualna konferencja „Tydzień wizji obszarów wiejskich (Rural Vision Week) – wyobraźmy sobie przyszłość obszarów wiejskich”. Konferencja jest wyjątkową okazją do podzielenia się swoją wizją wsi w roku 2040! Jaką przyszłość chcesz zobaczyć dla obszarów wiejskich w Europie? Co należy uczynić, żeby urzeczywistnić nasze marzenia?

Komisja Europejska i Punkt Kontaktowy Europejskiej Sieci na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (ENRD) zapraszają do udziału w wirtualnej konferencji – rejestracja już się rozpoczęła i trwać będzie do poniedziałku 15 marca – zgłoś się teraz!

Uczestnictwo pozwoli na wysłuchanie prelegentów wysokiego szczebla na temat wizji obszarów wiejskich i aktualnych informacji na temat dotychczasowych prac przygotowawczych do planów Komisji Europejskiej. Dołącz do interaktywnych warsztatów i wydarzeń towarzyszących, aby wymienić się z interesariuszami i organizacjami z całej Unii Europejskiej oraz podzielić się swoimi poglądami. Rozwiń swoją sieć kontaktów poprzez wirtualne spotkania ‘ekran-w-ekran’. Odwiedź wirtualne targowisko i odkryj bogatą różnorodność pomysłów na przyszłość europejskiej wsi. Zainspiruj się wieloma udanymi inicjatywami przedstawionymi w konkursie Rural Inspiration Awards 2021 i zagłosuj na swój ulubiony projekt.

Językiem roboczym wydarzenia będzie język angielski. Podczas sesji plenarnych zapewnione będzie tłumaczenie symultaniczne na angielski, francuski, niemiecki, włoski, polski i hiszpański.

Program tygodnia wizji obszarów wiejskich