Konferencja „Rolnictwo ekologiczne- szansa dla rolników i konsumentów” – nabór uczestników

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, w ramach działań Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, organizuje konferencję pn. „Rolnictwo ekologiczne – szansa dla rolników i konsumentów”. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną związaną z COVID 19 konferencja odbędzie się w dniu 08.10.2020 r. w formie webinarium. W jej trakcie poruszone zostaną zagadnienia aktualnych i przyszłych zmian w polityce rolnej wpływających na proces produkcji, kontroli i sprzedaży produktów ekologicznych. Omówione będą także problemy różnych technologii produkcji ekologicznej.

Zgłoszenia na konferencję będziemy przyjmować do dnia 7 października, na adres mailowy: szkolenia.radom@cdr.gov.pl

Osoby zgłoszone otrzymają link do webinarium.

Za organizację konferencji odpowiadają: Dariusz Pomykała d.pomykala@cdr.gov.pl oraz Marek Krysztoforski m.krysztoforski@cdr.gov.pl

Do pobrania program konferencji: PROGRAM_Rolnictwo_ekologiczne_

 

Ponadto, podczas Międzynarodowych Targów Żywności i Produktów Ekologicznych „Bio Expo” w Nadarzynie, w dniu 9.10.2020 r. planujemy podsumowanie dwóch konkursów zorganizowanych przez jednostki doradztwa rolniczego we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi:

  1. Konkurs „Najlepsze gospodarstwo ekologiczne”. Podczas imprezy już po raz trzynasty nagrodzimy rolników, którzy w swoich gospodarstwach upowszechniają ekologiczne metody produkcji rolnej, a także propagują innowacyjne i prośrodowiskowe rozwiązania.
  2. Konkurs „Najlepszy doradca ekologiczny”, w którym wyłonimy i nagrodzimy najlepszych doradców specjalizujących się w propagowaniu zasad i idei rolnictwa ekologicznego.

Podczas „Bio Expo”, w dniach 8-10.10.2020 r. zapraszamy także do odwiedzenia wspólnego stoiska informacyjno – promocyjnego CDR oraz instytutów naukowych pn. „Nauka i doradztwo dla rolnictwa ekologicznego”.