Zapraszamy do oglądania filmów

Iso-Tech sp. z o.o. wraz z Polską Fundacją Innowacji oraz Małopolską Izbą Rolniczą zapraszają do oglądania filmów z cyklu 2020 „Wiedz i Mądrze Jedz”

Filmy realizowane są w ramach operacji pt „Kampania Medialna „Wiedz i Mądrze Jedz” 2020 czyli jak zwiększyć oddziaływanie Krótkich Łańcuchów dostaw Żywności na rozwój zrównoważony obszarów wiejskich by wdrożyć Europejski Zielony Ład w Polsce”.

W każdą sobotę od 5 września 2020 do 10 października 2020 o godz 6.10 rano, można obejrzeć 2 reportaże WIEDZ I MĄDRZE JEDZ w ogólnopolskim kanale ZOOMTV (Cyfrowy Polsat pozycja 155, Orange TV pozycja 36, Canal+ pozycja 42; dostępny również w sieciach kablowych i telewizji naziemnej).

Wszystkie odcinki będą również dostępne na stronie https://www.prostoodrolnika.pllink zewnętrzny

Cykl 12 programów opowiada o realiach żywnościowych rynkach lokalnych i sprzedaży bezpośredniej w czasach pandemii oraz o tym, jak jak rolnicy i producenci żywności w różnych częściach Polski podejmują współpracę by tworzyć i rozwijać rynki dla żywności wyprodukowanej lokalnie. Podajemy informacje o kulinariach i żywnościowych produktach lokalnych, oraz o ludziach, którzy je tworzą i którzy angażują się w tworzeniu tzw. Krótkich Łańcuchów dostaw Żywności.

Opowiadamy o roli i programach wsparcia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodków Doradztwa Rolniczego, samorządów, Lokalnych Grup Działania, uczelni oraz Izb Rolniczych w tworzeniu i wzmacnianiu rozwiązań prosumenckich w konwencji „od pola do stołu” w różnych częściach kraju. Pokazujemy jak wizja rozwoju rynków lokalnych zderza się z rzeczywistością, z przepisami, oczekiwaniami konsumentów, rolników i małych przetwórców. Mówimy o konkurencji rynkowej oraz o realiach finansowych i programach wsparcia. Próbujemy zrozumieć praktyczne znaczenie Europejskiego Zielonego Ładu, który propaguje Komisja Europejska, dla rozwoju żywnościowych rynków lokalnych i możliwości kupowania wprost od rolnika. Zastanawiamy się wspólnie z naszymi rozmówcami czy jest to szansa czy też zagrożenie dla rolników, dla konsumentów i dla ożywienia gospodarki lokalnej w czasach pandemii.

Zapraszamy do ZoomTV w każdą sobotę 6.10 rano od 5 września do 10 października 2020

 

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 1 – https://youtu.be/krzglxlcU1glink zewnętrzny

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 2 – https://youtu.be/z9hwJ4GmLlYlink zewnętrzny

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 3 – https://youtu.be/S9AXGyFYMbglink zewnętrzny

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 4 – https://youtu.be/6IHHalWyZT0link zewnętrzny

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 5 – https://youtu.be/B7s-ir_WQuclink zewnętrzny

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 6 – https://youtu.be/z00bXmOWCIAlink zewnętrzny

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 7 – https://youtu.be/irHOYyZ5GhAlink zewnętrzny

Wiedz i mądrze jedz. Sezon 3 Odcinek 8 – https://youtu.be/3zzCF8MPKhIlink zewnętrzny

 
Filmy dostępne również na portalu Kampanii – www.prostoodrolnika.pllink zewnętrzny

Więcej o Kampanii – patrz opis operacjilink zewnętrzny