Nauka i doradztwo na Targach AGROTECH

W dniach 15-17 marca br. w Kielcach odbędą się, jubileuszowe, XXV Targi AGROTECH. Jak zwykle nie zabraknie na nich nowości z branży techniki rolniczej, nowoczesnych maszyn i urządzeń dla małych, średnich i dużych gospodarstw rolnych. Zakres branżowy obejmuje także inne środki do produkcji, w tym nawozy, materiał siewny czy środki ochrony roślin. Każdy rolnik szykując się już do wiosennego sezonu powinien znaleźć coś dla swojego gospodarstwa w bogatej ofercie handlowej wystawców.

Wśród wielu stoisk konsultacyjnych przygotowywanych przez najważniejsze instytucje branżowe nie zabraknie zorganizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, stoiska ”Nauka i doradztwo – praktyce rolniczej” (Hala H). To tu przedstawiciele doradztwa rolniczego oraz wszystkich placówek naukowo-badawczych podległych MRiRW będą prezentować osiągnięcia, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie. Ponadto specjaliści Centrum Doradztwa Rolniczego będą prowadzili konsultacje w zakresie technologii produkcji rolniczej, przetwórstwa produktów rolnych na poziomie gospodarstwa, rolniczego handlu detalicznego, integrowanej ochrony roślin, instrumentów finansowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Oprócz stoiska konsultacyjno – promocyjnego Centrum Doradztwa Rolniczego zorganizuje cztery panele dyskusyjne, których tematyka dotyczyć będzie:

– wdrażania innowacji w polskim rolnictwie na przykładzie grup operacyjnych EPI, (15 marca, godz. 11.00 – 12.15, Hala E, sala E3)

– uprawy konopi włóknistych w gospodarstw rolnych, (15 marca, godz. 14.00 – 15.15, sala E3)

– ograniczenia strat azotu w produkcji rolniczej, (16 marca, godz. 12.00 – 13.15, sala E3)

– innowacji w produkcji mleka. (16 marca, godz. 13.30 – 15.00, sala E3)

Tradycją AGROTECHU jest organizowanie konkursów i nagradzanie najlepszych produktów prezentowanych na targach. W tym roku po raz drugi będzie przyznany także „Diament Innowacji” – nagroda ufundowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego, a przyznana wyróżniającej się innowacyjnej maszynie rolniczej eksponowanej na AGROTECHu. Maszyny i urządzenia zgłoszone do konkursu będzie oceniać 7-osobowa komisja pod przewodnictwem Dyrektora Centrum, Pana Jacka Węsierskiego. Przy ocenie zgłoszonych do konkursu eksponatów komisja zwracać będzie uwagę na unikalność produktu, nowość na rynku, wpływ na środowisko naturalne, możliwość powszechnego zastosowania w różnych typach gospodarstw rolnych, potencjał rozwojowy produktu czy wpływ na poprawę efektywności produkcyjnej gospodarstw.

W roku ubiegłym, spośród wielu ciekawych propozycji komisja nagrodziła wał uprawowy z pneumatycznym siewnikiem firmy Agro Factory II.

Zapraszamy na stoisko oraz do wzięcia udziału w konkursie.

 

Regulamin konkursulink zewnętrzny

Karta zgłoszenialink zewnętrzny