WARSZTATY WINIARSKIE „INNOWACJE W WINIARSTWIE”

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, serdecznie zaprasza na warsztaty winiarskie  pt. „Innowacje w winiarstwie”

Data i miejsce warsztatów: 7-8 czerwca 2021 r. – Dwór Sanna Wierzchowiska Drugie 16, 23-310 Modliborzyce

Przedsięwzięcie wpisuje się w zadanie Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020-2021 w zakresie Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR). Celem operacji jest podniesienie poziomu wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań uprawy winorośli z wykorzystaniem zasobów środowiska naturalnego,  nowoczesnego podejścia do technologii przetwórstwa owoców winorośli wpływającego na podniesienie walorów produkowanego wina oraz wspieranie transferu wiedzy. Przetwórstwo produktów rolnych, jest doskonałą szansą na poprawę dochodowości gospodarstw, zwłaszcza tych małych. Gatunkiem idealnie wpisującym się w ten segment działalności rolniczej jest wyrób wina z winogron. Aby jednak zapewnić surowiec do produkcji wina trzeba na szerszą skalę wprowadzać winorośl do produkcji i doskonalić technologię jej uprawy. Poprzez organizację warsztatów chcemy pomóc lokalnym przetwórcom w podniesieniu poziomu wiedzy w zakresie innowacyjnych rozwiązań uprawy winorośli, nowoczesnego podejścia do technologii przetwórstwa owoców winorośli, wpływającego na podniesienie walorów produkowanego wina oraz wspieranie transferu wiedzy.

Do udziału w warsztatach zapraszamy rolników, przetwórców, posiadaczy winnic, osoby zainteresowane tematyką z terenu województwa lubelskiego.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 28 maja 2021r.

Szczegóły

 

Data

cze 07 - 08 2021
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Kategoria

Skip to content