VII Forum Wiedzy i Innowacji w Rolnictwie

Uprzejmie informujemy, że Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu w dniach 24-25 listopada 2022 roku organizuje konferencję pn. „VII Forum Wiedzy i Innowacji w Rolnictwie”, na którą serdecznie zapraszamy.
Miejsce Konferencji: Focus Hotel Premium, ul. Suwak 15, 02-676 Warszawa.

Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Głównym celem wydarzenia jest stworzenie płaszczyzny do dyskusji oraz wymiany doświadczeń, wiedzy i informacji o innowacyjnych rozwiązaniach w rolnictwie, a także promocja tych rozwiązań w praktyce. Forum będzie też okazją do nawiązania kontaktów oraz tworzenia potencjalnych partnerstw innowacyjnych w rolnictwie i na obszarach wiejskich. Tematem wiodącym tegorocznej edycji Forum jest „Rolnictwo węglowe – wyzwania środowiskowo-klimatyczne dla polskiego rolnictwa”.

 

Podczas Forum zostaną omówione zagadnienia dotyczące między innymi innowacyjnych rozwiązań z zakresu rolnictwa niskoemisyjnego, znaczenia rolnictwa węglowego dla ochrony środowiska i klimatu oraz działań inwestycyjnych wspierających rozwój rolnictwa węglowego w Polsce. W programie przewidziano, m.in. panel dyskusyjny nt. „Rolnictwo neutralne klimatycznie – rolnictwo przyszłości” oraz panele tematyczne:

  1. Misja „Zdrowa gleba”;
  2. Niskoemisyjna produkcja zwierzęca;
  3. Ślad węglowy w zrównoważonym łańcuchu żywnościowym.

Ponadto w ramach konferencji zaplanowano przeprowadzenie konkursu „Najciekawsze innowacyjne rozwiązania w rolnictwie”. Celem konkursu jest promowanie dobrych praktyk w zakresie rolnictwa i obszarów wiejskich oraz innowacyjnych technik i technologii, które mogą być wykorzystane w celu efektywniejszego zarządzania gospodarstwem rolnym.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy rolników, przedstawicieli doradztwa rolniczego, przedstawicieli nauki, instytucji pracujących na rzecz rolnictwa, mieszkańców obszarów wiejskich, pracowników administracji rządowej, przedsiębiorców sektora rolno-spożywczego, przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonać do dnia 18 listopada 2022r. pod adresem: https://forms.gle/vmymZkTjbmLnncRw6

Ze względu na ograniczoną ilość osób o zakwalifikowaniu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoba do kontaktu – Monika Mrożek: m.mrozek@cdr.gov.pl, tel. 48 365 69 35.

Do pobrania:

Program konferencji (pdf, 6,66MB)

Konferencja organizowana jest w ramach operacji własnej Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2022-2023, współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Źródło: CDR w Brwinowie

Data

lis 24 - 25 2022
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Kategoria

Organizator

Centrum Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu

Skip to content