Tworzenie rozwiązań systemowych wzmacniających transfer wiedzy i innowacji pomiędzy doradztwem rolniczym a uczelniami

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie wraz ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Instytutem Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowym Instytutem Badawczym w Warszawie zapraszają w dniu 30 marca 2023 r. na ogólnopolską konferencję pt. „Tworzenie rozwiązań systemowych wzmacniających transfer wiedzy i innowacji pomiędzy doradztwem rolniczym a uczelniami”. Powyższe wydarzenie odbędzie się w Auli Kryształowej SGGW przy ulicy Nowoursynowskiej 166 w Warszawie.

Konferencja jest organizowana w ramach projektu SIR pt. „Rozwój AKIS poprzez wzmocnienie współpracy pomiędzy publicznym doradztwem rolniczym i uczelniami”.

Celem konferencji jest m.in. zaprezentowanie wyników badań na temat stanu współpracy jednostek doradztwa rolniczego z uczelniami kształcącymi w zawodach rolniczych oraz oceny obecnego funkcjonowania Systemu Wiedzy i Innowacji w Rolnictwie (AKIS). Badania ankietowe i fokusowe były prowadzone na zlecenie CDR w Brwinowie, w 2022 roku, w wojewódzkich ośrodkach doradztwa rolniczego oraz publicznych uczelniach o profilu rolniczym.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną również dobre praktyki i przykłady dotychczasowej współpracy nauki z praktyką, zarówno przez przedstawicieli doradztwa rolniczego, jak i uczelni wyższych.

Mając na uwadze nowe wyzwania, które stoją przed polskim rolnictwem w świetle perspektywy finansowej WPR na lata 2023-2027 oraz dalszy rozwój systemu transferu wiedzy i innowacji w rolnictwie, serdecznie wszystkich Państwa, którym bliska jest tematyka AKIS do udziału w tym wydarzeniu. Liczmy również na aktywny Państwa udział w zaplanowanych dyskusjach podczas konferencji i zaprezentowanie swoich doświadczeń i spostrzeżeń w zakresie współpracy doradztwa z nauką.

Zgłoszenia uczestnictwa w konferencji należy przekazać do dnia 24 marca br.

Więcej informacji, w tym program i karta zgłoszenia udostępnione są na stronie internetowej Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie – otwórz

Data

mar 30 2023
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Kategoria

Organizator

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Strona WWW
http://www.cdr.gov.pl

Skip to content