Spotkanie Smart Cafe: „Inteligentne innowacje w lokalnej transformacji energetycznej – potencjalne wdrożenie technologii blockchain”

Stanz im Mürztal został wybrany jako jedna ze społeczności europejskich do udziału w projekcie Smart Rural 21 oraz do otrzymania dodatkowego wsparcia eksperckiego w celu „pełnego wdrożenia strategii inteligentnej wioski”. Zakres projektu obejmował zdefiniowanie roli technologii blockchain do wykorzystania zasobów energii odnawialnej oraz połączenia innowacji technologicznych i społecznych. Celem projektu było zdefiniowanie możliwych przypadków użycia lokalnej waluty cyfrowej opartej na energii odnawialnej.

W pierwszym kroku w gminie Stanz została wdrożona wspólnota energii odnawialnej. Zaangażowanie obywateli i intensywny proces uczestnictwa stworzyły idealną podstawę dla symbolicznej analizy ekonomicznej.

Spotkanie Smart Café odbędzie się w dniu 6 września o godz. 10:00 w formie online. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane wyniki wspieranych inteligentnych działań na lokalnej społeczności energetycznej i lokalnym systemie tokenów.

Agenda spotkania obejmuje wystąpienia:

  • Michaela Fischera, krajowego koordynatora SR21 (5 min)
  • Friedrich Pichler, burmistrz Stanz (10 min)
  • Rainer Rosegger, Agentur SCAN (15 min)
  • Mirella Bärnthaler, Calibre Consult GmbH (15 min)

Po prezentacji odbędzie się nieformalny czat wśród uczestników.

 

Wszystkie osoby zainteresowane tematyką spotkania, zachęcamy do udziału! 

Niezbędna jest wcześniejsza rejestracja pod linkiem – otwórz

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego z wymaganymi informacjami, otrzymasz wiadomość e-mail na zarejestrowany adres e-mail z identyfikatorem spotkania i linkiem do naszej Smart Cafe

Do pobrania:

Data

wrz 06 2022
Expired!

Czas

10:00 - 12:00
Kategoria

Skip to content