Rola agroleśnictwa w przeciwdziałaniu zmianom klimatu

LODR w Końskowoli zaprasza serdecznie na konferencję nt. Rola agroleśnictwa w przeciwdziałaniu zmianom klimatu, która odbędzie się 3 grudnia 2021r. w formule on-line poprzez platformę ClickMeeting.

W ramach konferencji poruszane będą zagadnienia związane z zakładaniem systemów rolno-drzewnych, ich rolą i funkcjami, zarówno w uprawach polowych, jak i w hodowli zwierząt. Dodatkowo omówiona będzie rola zadrzewień na obszarach wiejskich, także w kontekście upraw permakulturowych. Jest to temat bardzo ciekawy, zwłaszcza w kontekście założeń Nowego Zielonego Ładu.

 

Wykłady będą prowadzone przez specjalistów z tej dziedziny i praktyków tego typu metody uprawy:

  • Dr Robert Borek, IUNG-PIB – Praktyki rolno-leśne w produkcji roślinnej.
  • Mgr Marcin Wójcik Gospodarstwo rolne OIKOS, Prezes Stowarzyszenia Hodowców Bydła „Pastwisko”, laureat Konkursu na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego 2021 – Systemy rolno-drzewne w hodowli bydła.
  • Mgr Łukasz Nowacki, Fundacja Transformacja – Funkcje zadrzewień na obszarach wiejskich i potencjał produkcyjny zintegrowanych ekosystemów agroleśnych na przykładzie gospodarstwa permakulturowego „Dolina mgieł” nad Pilicą

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszę o zgłoszenia na adres mprochniak@lodr.konskowola.pl z podaniem danych: Imię, nazwisko, adres mailowy.

Na podane adresy mailowe zostanie przesłany link do konferencji.

Data

gru 03 2021
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Kategoria

Organizator

Lubelski ODR
Strona WWW
www.http://lodr.konskowola.pl

Skip to content