Plant InterCluster (PIC) – „Budowanie zdolności demonstracyjnych w produkcji roślinnej”

PIC 2021 to coroczne wydarzenie organizowane przez Plant InterCluster, Sieć Klastrów Technologicznych działających w branży roślinnej. To najważniejsze wydarzenie klastrowe w branży produkcji roślinnej w Europie. Jego celem jest wspieranie innowacji w produkcji roślinnej oraz budowanie wspólnego programu wspierania międzynarodowego rozwoju klastrów roślinnych i ich członków.

Coroczne wydarzenie Plant InterCluster (PIC) odbędzie się w tym roku w dniach od 30 czerwca do 2 lipca, całkowicie z wykorzystaniem technik zdalnej komunikacji. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Głównym tematem tegorocznej edycji jest „Budowanie zdolności demonstracyjnych w produkcji roślinnej”.

Podczas wydarzenia wiodące włoskie i europejskie regiony pod względem produkcji i innowacji w rolnictwie, Emilia-Romagna’s Agrifood Clust-ER i Departament Rolnictwa Regionu Toskanii zademonstrują, w jaki sposób zainwestowali i wypracowali zdolność demonstracyjną, aby zapewnić rozpowszechnianie innowacyjnych rozwiązań dla oraz z produkcji roślinnej. Dyskusje będą opierać się na dwóch głównych tematach:

  • Bioinnowacje do/z produkcji roślinnej
  • Zaawansowane technologicznie ogrodnictwo i sadownictwo o zerowym śladzie węglowym

Wkład ponad 20 ekspertów z organizacji sektora publicznego i prywatnego z całej Europy pomoże rzucić nowe światło na kluczowe wyzwania XXI wieku dla produkcji roślinnej i sposoby ich rozwiązywania.

Konsorcjum projektu NEFERTITI organizuje wirtualne wizyty DemoFarms w celu ukierunkowania praktyk, które są istotne dla biogospodarki (30 czerwca) i dla ogrodnictwa (1 lipca).

Przedstawiciele projektu NEFERTITI wezmą również udział w specjalnej sesji, która odbędzie się 1 lipca, aby omówić z włoskimi władzami regionalnymi sposoby wspierania działań i roli Demo Farms.

Rejestracja dostępna jest tutaj

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia, które jest dostępne tutaj

Data

cze 30 2021 - lip 02 2021
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Inne
Kategoria

Skip to content