Narodowe Wyzwania w Rolnictwie 2022

JUŻ 27 PAŹDZIERNIKA, W HOTELU WINDSOR W JACHRANCE, ODBĘDZIE SIĘ JEDNO Z NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ W ROLNICZYM KALENDARZU! SZEROKIE GRONO ZNAMIENITYCH GOŚCI I LICZNE SESJE, W KTÓRYCH PORUSZYMY NAJBARDZIEJ AKTUALNE I NAJWAŻNIEJSZE DLA ROLNIKÓW TEMATY – SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA KONFERENCJĘ NARODOWE WYZWANIA W ROLNICTWIE.

 

Tegoroczna edycja wydarzenia stworzy wyjątkową okazję do wielowątkowej debaty o różnych aspektach funkcjonowania polskiego rolnictwa. Spotkanie, jak nigdy wcześniej, odbędzie się w historycznym momencie.

Rolnicy stoją dziś przed zasadniczymi wyzwaniami, utrzymania wysokiej produkcji żywności w dbałości o klimat i środowisko. Czy te działania mogą iść w parze oraz jak w tych warunkach utrzymać opłacalność i konkurencyjność produkcji?

Kolejną, kluczową kwestią pozostaje zreformowana Wspólna Polityka Rolna. Jak w pełni wykorzystać jej instrumenty i wdrażać te działania w gospodarstwie? Na te i inne pytania odpowiemy podczas debat i wykładów w trakcie NARODOWYCH WYZWAŃ W ROLNICTWIE.

Z jakimi wyzwaniami zmierzą się rolnicy w 2023 roku? Jaki wpływ mają na produkcję roślinną i zwierzęcą nadzwyczajne okoliczności, których doświadczamy od wielu miesięcy?

Sukcesy frekwencyjne poprzednich edycji wydarzenia utwierdzają nas w przekonaniu, że poszukiwanie odpowiedzi na powyższe i inne kluczowe dla rolnictwa pytania są niezbędnym elementem funkcjonowania w gospodarce.

 

Zobacz najgorętsze, najbardziej aktualne tematy jakie będą omawiane:

 1. Strategie „Od pola do stołu” i „Na rzecz bioróżnorodności” ciągle aktualnymi wyzwaniami dla producentów rolnych
 2. Optymalizacja produkcji roślinnej. Niższe plony wobec rosnących kosztów produkcji czy maksymalizacja produkcji celem obniżenia kosztów jednostkowych produkcji roślinnej
 3. Zarządzanie ryzykiem w produkcji rolniczej
 4. Rolnictwo węglowe jako element wsparcia produkcji rolnej w Unii Europejskiej
 5. Nowa rzeczywistość – w jaki sprzęt i technologie inwestować, żeby utrzymać opłacalność produkcji? Rozwój rolnictwa precyzyjnego, dalsza digitalizacja
 6. Zabezpieczenie krajowej produkcji świń w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego, odbudowy pogłowia i skutecznego zwalczania ASF
 7. Zarządzanie produkcją zwierzęcą wobec wysokich kosztów produkcji
 8. Inwestycje w odnawialne źródła energii, wybór źródeł, ich opłacalność
 9. Producenci rolni w mediach społecznościowych.
 10. Szczegółowa lista tematów jest już dostępna na STRONIE

 

Jak co roku wydarzeniu będzie towarzyszyć wieczorna gala, podczas której zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia za udział w konkursach:

 • INNOWACYJNY FARMER
 • INNOWACYJNY PRODUKT ROLNICZY
 • INNOWACYJNY PRODUKT OGRODNICZY

 

Organizatorem konferencji NARODOWE WYZWANIA W ROLNICTWIE [2] jest Grupa PTWP, wydawca m.‌‌‌in. magazynu Farmer i portalu FARMER.PL

Data

paź 27 2022
Expired!

Czas

All Day
Kategoria

Skip to content