Konferencja UE Biogospodarka 2022

W dniach 6 i 7 października w budynku Charlemagne w Brukseli odbędzie się konferencja wysokiego szczebla „Biogospodarka – włączanie Europejskiego Zielonego Ładu w trudnych czasach„, organizowana przez Komisję Europejską. Dodatkowo wszystkie sesje będą transmitowane na żywo, tak aby każdy mógł się wziąć udział z dowolnego miejsca.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wyniki raportu z postępów strategii UE na rzecz biogospodarki, przyjętego w czerwcu 2022 r., oraz omówiona zostanie rola polityki biogospodarki w zwiększaniu spójności polityki i myślenia systemowego. Przedstawiona zostanie również historia sukcesu w dziedzinie biogospodarki z badań i innowacji UE, a także dowody na pomyślne wdrożenie strategii UE na rzecz biogospodarki. Konferencja będzie również okazją do dyskusji m. in. na temat w jaki sposób rosnące zapotrzebowanie na biomasę na potrzeby energetyczne i przemysłowe można pogodzić z rosnącymi celami w zakresie klimatu i różnorodności biologicznej.

Ponadto na specjalnej sesji zatytułowanej „Biogospodarka na rzecz ekologicznego i odpornego przemysłu UE”, której przewodniczy dyrektor generalna Kerstin Jorna, zostaną zaprezentowane rozwiązania biogospodarki dla unijnego przemysłu chemicznego i przemysłu wytwórczego.

Rejestracja do udziału w wydarzeniu odbywa się poprzez link – otwórz

Więcej informacji na temat konferencji udostępnionych jest na stronie Komisji Europejskiej – otwórz

 

Poznaj historię sukcesu w dziedzinie biogospodarki i dołącz do dyskusji na temat kolejnych kroków w działaniach polityki UE w zakresie biogospodarki!

Data

paź 06 - 07 2022
Expired!

Czas

All Day
Kategoria

Skip to content