Konferencja podsumowująca projekt Grupy Operacyjnej EPI TeleDis

Zapraszamy do udziału w konferencji podsumowującej projekt Grupy Operacyjnej EPI TeleDis pn. „Zastosowanie bliskiej teledetekcji i sztucznych sieci neuronowych (SSN) w diagnostyce i ocenie zdrowotności plantacji wybranych odmian w gatunkach zbóż – pszenicy i pszenżycie„,  realizowany w ramach działania M16 „Współpraca” PROW 2014 – 2020. 

 

Konferencja odbędzie się w dniu 28 listopada r. o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

 

Projekt TeleDis jest efektem  współpracy naukowej i doradczej Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie i Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego z rolnikami, Instytutem Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – PIB w Radzikowie oraz firmą informatyczną Relayonit jako członkami konsorcjum. Projekt jest skierowany do rolników, którzy uzyskają konkretne i przystępne narzędzie wsparcia podejmowania decyzji na podstawie cyfrowej i eksperckiej diagnozy pojawiających się objawów chorób zbóż. Opracowany program, opierający się na sztucznej inteligencji i sieciach neuronowych do rozpoznawania i diagnostyki chorób zbóż, już na etapie prac koncepcyjnych i konsultacji przedwdrożeniowych okazał się bardzo praktycznym i potrzebnym narzędziem w rękach rolnika. W trakcie prac zastosowane zostały drony do wykonywania tysięcy zdjęć pól uprawnych, opracowano mapy występowania i diagnozowania chorób zbóż oraz stworzono aplikację do oceny zdjęć nadesłanych przez rolnika.

 

Opracowana w ramach projektu Grupy Operacyjnej TeleDis technologia jest stale rozwijana i daje szerokie perspektywy w ochronie roślin z zastosowaniem narzędzi cyfrowych rolnictwa 4.0.

 

Konferencja podsumowująca projekt i dotychczasowe wdrożenia będzie wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy i technologii między naukowcami, rolnikami, doradcami i przedsiębiorcami działającymi w sektorze cyfryzacji rolnictwa, diagnostyki chorób i nowoczesnych technologii.

 

Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w Konferencji i czynnej dyskusji podczas przerw sieciujących.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o wypełnienie karty zgłoszenia do dnia 21 listopada 2022 r.  – otwórz kartę

 

Do pobrania:

Ramowy program Konferencji Podsumowującej Projekt GO TeleDis

Data

lis 28 2022
Expired!

Czas

All Day
Kategoria

Skip to content