Kobieta Przedsiębiorcza w Unii Europejskiej – nowe wyzwania i nowe możliwości

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne organizuje 8 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00 w Centrum Edukacyjno – Konferencyjnym przy ulicy H. Sienkiewicza 11 w Płońsku  – w siedzibie MODR Oddział Poświętne, XVII konferencję  „Kobieta przedsiębiorcza w Unii Europejskiej – nowe wyzwania i nowe możliwości”.

Celem tegorocznej konferencji jest aktywizacja mieszkańców wsi zrzeszonych m.in. w Kołach Gospodyń Wiejskich. Spotkanie zachęca do podejmowania inicjatyw na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, m.in.: poprzez poszukiwanie alternatywnych rozwiązań prowadzących do uruchomienia innowacyjnej działalności przetwórczej, tym samym poprawy warunków i jakości życia na wsi oraz jej promocji jako atrakcyjnego miejsca do życia i rozwoju zawodowego.  

Uczestnicy konferencji otrzymają kompendium wiedzy z zakresu innowacyjnego przetwórstwa owoców i warzyw, możliwości pozyskiwania środków zewnętrznych na działania podejmowane przez KGW oraz poprawnego ich rozliczania. Konferencję poprowadzą eksperci, posiadający wieloletnie doświadczenie i wiedzę w danej dziedzinie.

Tematy wiodące:

  1. Warzywa kiszone – aktualne problemy, zastosowanie kultur starterowych, nowe technologie poprawiające jakość produktów kiszonych
  2. Innowacyjne technologie przetwórcze dyni, buraka ćwikłowego
    i papryki – 
    gotowe receptury na nowe produkty
  3. Możliwości pozyskania środków zewnętrznych na działania podejmowane przez Koła Gospodyń Wiejskich
  4. Rozliczenie podatkowe KGW z pozyskanych dotacji

 

Więcej informacji

Data

kwi 08 2022
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Kategoria

Organizator

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Skip to content