Inteligentne rolnictwo o obiegu zamkniętym w celu rozwiązania problemu wysokich cen energii i nawozów – seminarium sieci WPR UE w Porto

W odpowiedzi na skutki kryzysu klimatycznego, a ostatnio konsekwencje gospodarcze i zakłócenia w dostawach żywności spowodowane wybuchem pandemii COVID-19 i rosyjską wojną na Ukrainie, ceny surowców i produktów rolnych wzrosły. Przyczynia się to do zwiększonej wrażliwości systemów żywnościowych i zagraża bezpieczeństwu żywnościowemu w dłuższej perspektywie. Zakłócenia w handlu, koszty transportu i niepewność dotycząca światowych rynków rolnych podkreślają zależność od środków produkcji rolnej i towarów. Niepewność związana zwłaszcza z eksportem energii i nawozów z Rosji wywiera silną presję na rolnictwo i produkcję żywności w Europie.

Wiedza i innowacje są niezbędnymi elementami obniżania zużycia coraz bardziej skąpych zasobów. Współpraca między sektorami i różnymi interesariuszami ma kluczowe znaczenie dla wprowadzenia zrównoważonych rozwiązań. 

 

Biorąc powyższe pod uw Dyrekcja Generalna ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej (DG AGRI) oraz instrument wsparcia sieci UE WPR na rzecz wymiany innowacji i wiedzy | EIP-AGRI organizują  seminarium pn. „Inteligentne rolnictwo o obiegu zamkniętym w celu rozwiązania problemu wysokich cen energii i nawozów”.

W kontekście wyższych kosztów energii i nawozów seminarium skoncentruje się na znalezieniu innowacyjnych rozwiązań dla odpornych systemów rolnictwa i żywności poprzez inteligentne podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym na poziomie gospodarstwa oraz lokalnym, tak aby zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe i cele klimatyczne.

Wydarzenie odbędzie się w Porto w Portugalii w dniach 6 -7 grudnia 2022 roku.

Po seminarium w tym samym miejscu w dniu 7 grudnia po południu, zostanie zorganizowany dodatkowo „Rynek wymiany pomysłów i projektów”, dla ograniczonej liczby uczestników. Wiąże się to z większą liczbą interakcji indywidualnych oraz możliwościami dla osób  i projektów, do nawiązywania kontaktów i wymiany pomysłów w celu przyspieszenia wdrażania najlepszych innowacyjnych praktyk.

 

Osoby zainteresowane udziałem w seminarium proszone są o rejestrację do dnia 24 października 2022 r. do godziny 11:59 (CET) otwórz link rejestracyjny

Liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy potwierdzą obecność wybranych uczestników do początku listopada 2022 roku.

 

Więcej informacji udostępnionych jest na stronie wydarzenia  – otwórz

 

Data

gru 06 - 07 2022
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

EIP-AGRI
Kategoria

Skip to content