„Innowacyjne rozwiązania technologiczne w chowie i hodowli bydła mlecznego szansą podniesienia konkurencyjności gospodarstw rolnych w dobie pandemii i zagrożeń COVID – 19”

ląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie Oddział Mikołów zaprasza hodowców i producentów bydła mlecznego, przedstawicieli jednostek doradztwa rolniczego, mieszkańców obszarów wiejskich i zainteresowanych innowacjami w rolnictwie na konferencję i wyjazd studyjny

 

„Innowacyjne rozwiązania technologiczne w chowie i hodowli bydła mlecznego szansą podniesienia konkurencyjności gospodarstw rolnych w dobie pandemii i zagrożeń COVID – 19”

 

które odbędą się w dniach 26-28 listopada 2021r.

Uchodzący w Europie za najnowocześniejszy, polski przemysł mleczarski wymaga większej ilości bardzo dobrego surowca, który pozwalałby na lepszą konkurencję polskich wyrobów mleczarskich nie tylko na rynkach europejskich, ale i na całym świecie. Operacja poprzez swoje działania informacyjno-edukacyjne pozwoli na innowacyjne rozwiązania w zakresie chowu i hodowli bydła mlecznego i zdrowotności krów. Nowoczesny chów bydła mlecznego powinien uwzględniać bardzo dużo czynników, takich jak zapewnienie odpowiedniej jakości paszy, zbilansowanych dawek pokarmowych, prawidłowego zorganizowania i pozyskiwania mleka oraz zwiększoną opiekę weterynaryjną. To najbardziej istotne zagadnienia, z którymi zapoznają się uczestnicy w czasie realizacji operacji i które mogą wdrożyć we własnych gospodarstwach. Realizacja operacji pozwoli na działania informacyjno-aktywizujące  w rolnictwie i na obszarach wiejskich w zakresie działania Współpraca oraz ich implementację na teren województwa śląskiego i  zaznajomienie uczestników z możliwościami finansowania innowacyjnych rozwiązań w sektorze hodowli i chowu bydła mlecznego na drodze działania “Współpraca”.

W programie:

  • Wykłady na wysokim poziomie merytorycznym prowadzone przez kadrę Instytutu Zootechniki w Balicach i wybitnych specjalistów z branży,
  • Zwiedzanie najlepszych gospodarstw o profilu mlecznym w Wielkopolsce,
  • Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.

Początek konferencji i wyjazdu:

  • 26 listopada /piątek/ o godzinie 10.00 sala restauracyjna Hotelu AGRO
  • ŚODR O/Mikołów ul. Gliwicka 85 (po konferencji wyjazd do Wielkopolski)

Udział w konferencji i wyjeździe studyjnym jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zgłoszenia i kontakt:

Formularz zgłoszeniowy i ramowy program konferencji oraz wyjazdu studyjnego:

Data

lis 26 - 28 2021
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego

Organizator

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie
Strona WWW
https://czwa.odr.net.pl/

Skip to content