Innowacyjne narzędzia ICT wspierające optymalizację produkcji i rozwoju gospodarstw rolnych

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w dwudniowej konferencji pn. „Innowacyjne narzędzia ICT wspierające optymalizację produkcji i rozwoju gospodarstw rolnych”, organizowanej w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich (SIR).

Celem konferencji jest upowszechnienie informacji o innowacyjnych rozwiązaniach teleinformatycznych wspierających produkcję rolniczą. Ideą konferencji jest przede wszystkim zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej innowacyjnych metod zarządzania produkcją rolniczą, w tym roślinną i zwierzęcą, przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi cyfrowych, zarówno tych obecnie dostępnych na polskim rynku, oraz takich, które funkcjonują w fazie prototypu lub pilotażu. Wydarzenie będzie również doskonałym miejscem do prowadzenia dyskusji w zakresie rozwoju narzędzi informatycznych wspierających produkcję rolniczą, dostępności do informacji o tej produkcji zbieranych w wielu systemach i bazach danych oraz integracji takich danych wraz udostępnieniem rolnikowi.

Wydarzenie odbędzie się w formie prelekcji wraz z sesjami tematycznymi moderowanymi przez ekspertów wg poniższych kategorii:

  • IT w produkcji roślinnej (m.in. rolnictwo precyzyjne, drony, zobrazowania satelitarne),
  • IT w produkcji zwierzęcej (m.in. sensory douszne, monitoring behawioru, czujniki mikroklimatu),
  • IT wspomagające zrównoważoną produkcję (m.in. kalkulatory emisyjności, monitoring zasobów, optymalizacja środków produkcji),
  • Internet rzeczy w ekosystemie dostaw żywności (m.in. traceability, blockchain),
  • Integracja systemów informatycznych oraz transfer danych.

 

W trakcie wydarzenia zostaną przedstawione zasady ubiegania się o przyznanie pomocy w ramach działania „Współpraca” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla Grup Operacyjnych EPI opracowujących i wdrażających innowacje.  Dodatkowo prelekcje poprowadzą również przedstawiciele Grup Operacyjnych EPI realizujących w ramach tego działania innowacyjne projekty mające na celu opracowanie i wdrożenie rozwiązań IT wpływających pozytywnie na opłacalność produkcji poprzez monitorowanie i optymalizację jej kosztów.

Jednocześnie w wydarzeniu udział wezmą przedstawiciele administracji publicznej, polskich akceleratorów i inkubatorów dla sektora rolno-spożywczego oraz gość z Hiszpanii, który zaprezentuje szerokie spektrum oferowanego wsparcia dla rozwoju i wdrażania narzędzi teleinformatycznych wspierających produkcję rolniczą, a także innowacyjne rozwiązania IT funkcjonujące w tym kraju.

 

Do uczestnictwa w konferencji  zapraszamy w szczególności rolników, przedsiębiorców, przedstawicieli Grup Operacyjnych EPI, doradztwa rolniczego i nauki oraz osoby zainteresowane tematyką wydarzenia.

 

Dodatkowo przygotowaliśmy do Państwa dyspozycji  powierzchnię wystawienniczą, dzięki której będziecie Państwo mogli promować innowacyjne rozwiązania cyfrowe (wdrożone lub będące w fazie pilotażu), możliwe do zastosowania w gospodarstwach rolnych. Zachęcamy do przywiezienia ze sobą ulotek, rollupów bądź innych materiałów informacyjno-promocyjnych.  Dodatkowo zachęcamy do przesłania materiałów informacyjnych dotyczących reprezentowanego narzędzia IT (zdjęcia, opis), celem zaprezentowania ich w materiale filmowym udostępnianym w trakcie wydarzenia Informację o chęci skorzystania z możliwości promocji prosimy zgłaszać mailowo wraz z wypełnioną kartą informacyjną.

 

Informacje organizacyjne

Konferencja pn. „Innowacyjne narzędzia ICT wspierające optymalizację produkcji i rozwoju gospodarstw rolnych”, odbędzie się w dniach 16-17 maja 2022 r. w Łodzi w hotelu Ambasador, ul. Kilińskiego 145.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizator zapewnia nocleg w pokojach 1-osobowych oraz wyżywienie, zgodnie z harmonogramem wydarzenia, a także miejsca parkingowe dla uczestników konferencji.

 

Z uwagi na udział w wydarzeniu gościa z Hiszpanii zapewniamy tłumaczenie wystąpienia na język polski.

 

Zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu prosimy o przesłanie wypełnionych i podpisanych skanów formularzy karty zgłoszenia uczestnictwa oraz karty informacyjnej  na adres mailowy sir@cdr.gov.pl w terminie do 4 maja 2022 r.

 

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, o uczestnictwie w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Dodatkowo pierwszeństwo będą miały osoby zgłaszające się na dwa dni konferencji.

Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone mailowo. W przypadku, gdy zgłaszający nie otrzyma ww. potwierdzenia, będzie to oznaczało, że zgłoszenie nie wpłynęło na wskazaną wyżej skrzynkę mailową. Konferencja planowana jest na 100 osób. O zakwalifikowaniu się na listę uczestników zostaną Państwo poinformowani telefonicznie lub mailowo, jednak nie wcześniej niż przed 4 maja 2022 r.

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z:

  • Iwona Ryć – tel. 22 274 2320

 

Zapraszamy do udziału!

 

Do pobrania:

Ramowy program Konferencja ICT 16-17.05.2022

Karta zgłoszenia uczestnictwa 16-17.05.2022 Łódź

Karta informacyjna

 

Data

maj 16 - 17 2022
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie
Kategoria

Organizator

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Warszawie
Telefon
22 623 28 49
Email
warszawa@cdr.gov.pl

Skip to content