Innowacyjna gospodarka pasieczna – wyzwania i oczekiwania w odniesieniu do gospodarki pasiecznej na terenach wiejskich

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprasza pszczelarzy, osoby zainteresowane rozpoczęciem chowu pszczół, przedstawicieli doradztwa oraz wszystkich zainteresowanych wdrażaniem innowacji w rolnictwie do udziału w konferencji pt.:

 „Innowacyjna gospodarka pasieczna – wyzwania i oczekiwania w odniesieniu do gospodarki pasiecznej na terenach wiejskich”,

która odbędzie się w dniu 2 czerwca 2022 r. w Centrum Edukacji Ekologicznej “Arka” w Żywcu,ul. Moszczanicka 9, 34-300 Żywiec.

Godzina rozpoczęcia konferencji: 9:00

Konferencja realizowana w ramach operacji pn. „Grupy Tematyczne województwa śląskiego”.

Podstawowym celem operacji jest aktywizacja środowisk pszczelarskich do powstawania inicjatyw w ramach tworzenia potencjalnych Grup Operacyjnych na terenie województwa śląskiego. Rozwój pszczelarstwa boryka się w obecnie z przeszkodami w postaci zmniejszania się populacji owadów zapylających. Na ten problem nakład się wiele czynników: nieumiejętne stosowanie środków ochrony roślin przez rolników, zmniejszanie się areału pożytków pszczelich czy choroby wirusowe występujące w pasiekach. Transfer wiedzy, wymiana doświadczeń w zakresie innowacyjnych rozwiązań w produkcji pszczelarskiej oraz nawiązanie kontaktów podczas konferencji pozwoli na nawiązywanie pomiędzy uczestnikami dalszej współpracy mającej na celu rozwiązywanie zidentyfikowanych problemów.

Udział w konferencji jest bezpłatny (zapewniamy serwis kawowy i obiad).

Liczba miejsc: 50

Wypełnione karty zgłoszenia (do pobrania poniżej) należy przesyłać w formie papierowej lub elektronicznej na adres:

  • Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Żywcu, ul. Batorego 16, 34-300 Żywiec

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja 2022 r.

Więcej informacji

Data

cze 02 2022
Expired!

Czas

09:00 - 16:00

Etykiety

Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Kategoria

Organizator

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie
Strona WWW
https://czwa.odr.net.pl/

Skip to content