Innowacje w zielarstwie i kosmetyce naturalnej – warsztaty

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, serdecznie zaprasza na warsztaty zielarskie  pt. „Innowacje w zielarstwie i kosmetyce naturalnej”

Data i miejsce warsztatów:

28-29 czerwiec 2022 r. –  Łubinowe Wzgórze | Eko Resort & Natural SPA Łąki 45A, 24-160 Nałęczów

Celem operacji jest zachęcenie uczestników do współpracy w zakresie tworzenia grup operacyjnych EPI ukierunkowanych na realizację innowacyjnych projektów, a także wspieranie rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości na obszarach wiejskich Lubelszczyzny w zakresie wykorzystania ziół. Poprzez warsztaty możliwe jest podnoszenie wiedzy i umiejętności w obszarze lokalnego przetwórstwa, zachęcanie do tworzenia partnerstw podejmujących wspólne innowacyjne przedsięwzięcia w zakresie produkcji, promocji, certyfikacji i wprowadzania do obrotu produktów naturalnych wysokiej jakości. Z obserwacji rynku zielarskiego wynika, że popyt na zioła od kilku lat sukcesywnie wzrasta, a prognozy na przyszłość są również bardzo obiecujące. Aby odpowiedzieć na potrzebę, która powstała w skutek szerokiego zapotrzebowania na praktyczną wiedzę zielarską, chcemy zorganizować praktyczne warsztaty dla mieszkańców obszarów wiejskich. Dogłębne poznanie roślin leczniczych i spożywczych jest gwarantem udanego ich stosowania. Stworzenie odpowiedniej płaszczyzny dla uczestników warsztatów  zainteresowanych podniesieniem poziomu wiedzy i umiejętności zachęci do tworzenia potencjalnych grup operacyjnych w ramach działania „Współpraca” oraz sieci kontaktów ukierunkowanych na wspólne innowacyjne przedsięwzięcia w rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Do udziału w warsztatach zapraszamy rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, osoby zainteresowane tematyką z terenu województwa lubelskiego.

Ilość miejsc ograniczona. Zgłoszenia (skan wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej) przyjmujemy do dnia 21 czerwca 2022 r. na adres e-mail: mseroka@lodr.konskowola.pl

Więcej informacji, w tym program i karta zgłoszenia – otwórz

Data

cze 28 - 29 2022
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Kategoria

Organizator

Lubelski ODR
Strona WWW
www.http://lodr.konskowola.pl

Skip to content