„Aromaterapia – pachnąca moc roślin” – szkolenie

Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, serdecznie zaprasza na szkolenie  pt. „Aromaterapia – pachnąca moc roślin”

Data i miejsce warsztatów: 14 marzec 2023 r. –  Czarna Dama Janowiec  ul. Sandomierska 24 24-123 Janowiec

Celem operacji jest transfer wiedzy na temat innowacyjnych metod  wytwarzania produktów z wykorzystaniem ziół, a także ich doboru pod kątem innowacyjnego zastosowania w różnych dziedzinach życia. Z obserwacji rynku zielarskiego wynika, że popyt na zioła od kilku lat sukcesywnie wzrasta, a prognozy na przyszłość są również bardzo obiecujące. W ostatnich latach obserwuje się stały wzrost zainteresowania ziołolecznictwem i medycyną alternatywną. Jednocześnie, wraz z rozwojem przemysłu spożywczego, zwiększa się zapotrzebowanie na środki przyprawowe oraz roślinne dodatki zapachowe, konserwujące i prozdrowotne, których bogatym źródłem są zioła. Wzrasta zatem zapotrzebowanie na różnorodne surowce zielarskie, a także wiedzę z zakresu ich produkcji. W świetle powyższych informacji można zaryzykować stwierdzenie, że przy spadającej opłacalności tradycyjnych upraw ogrodniczych, produkcja ziół może stać się alternatywnym źródłem dochodu dla wielu gospodarstw.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy rolników, przetwórców, właścicieli gospodarstw agroturystycznych oraz rolnych, członków stowarzyszeń, osoby zainteresowane tematem z terenu województwa lubelskiego.

Ilość miejsc ograniczona.

Więcej informacji, w tym program i karta zgłoszenia – otwórz

Data

mar 14 2023
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego
Kategoria

Organizator

Lubelski ODR
Strona WWW
www.http://lodr.konskowola.pl

Skip to content