ABC wniosku projektowego w Horyzoncie Europa

Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Horyzontu Europa zaprasza na cykl szkoleń „ ABC wniosku projektowego w Horyzoncie Europa” . Pierwsze spotkanie w Nowym Roku  odbędzie się 17 stycznia 2023 roku w godzinach 10:00-14:30.

Podczas spotkania on-line  powiemy na co zwrócić uwagę przygotowując wniosek projektowy w części administracyjnej A (Application form  Part A), a przede wszystkim w części merytorycznej B (Project proposal – Technical description – Part B). Powiemy co nowego pojawiło się w zapisach dokumentacji konkursowej Horyzontu Europa.

Tematem spotkania będą projekty typu:

  • Research and innovation actions (RIA) –projekty badawczo-innowacyjne,
  • Innovation actions (IA) – projekty innowacyjne,
  • Coordination and support actions (CSA) – projekty wspierające.

Tego typu projekty występują przede wszystkim  w drugim filarze Horyzontu Europa (HE): Globalne wyzwania i europejska konkurencyjność przemysłowa, w Misjach w  Infrastrukturach badawczych (filar pierwszy HE)  oraz w Europejskich Ekosystemach Innowacji (filar trzeci HE – w większości są to projekty typu CSA) jak również w Programie Euratom (Program badawczo-szkoleniowy Europejskiej Wspólnoty Energii Atomowej na lata 2021–2025).

Na portalu Funding & tender opportunities w zakładce „Jak uczestniczyć?” Komisja Europejska zamieściła między innymi standardy szablonów:

Szkolenie poprowadzi Joanna Niedziałek – Ekspert KPK.

Szczegóły dotyczące platformy spotkania zostaną przesłane do zarejestrowanych osób.

 

Rejestracja – otwórz

Data

sty 17 2023
Expired!

Czas

All Day

Etykiety

Inne
Kategoria

Skip to content