EIT Food poszukuje wykonawców do realizacji programu Test Farms 2023

EIT Food prowadzi program Test Farms, którego celem jest umożliwienie start-upom rolniczym kontaktu z rolnikami, a także udostępnienie obiektów i sprzętów w ramach pierwotnego przetwórstwa żywności, gospodarstwa oraz gruntów rolnych pod testy. W ten sposób EIT Food daje możliwość innowacyjnym startupom agrotechnicznym sprawdzenia i potwierdzenia efektywności swoich produktów i usług, zaprezentowania swojej działalności potencjalnym klientom i inwestorom, co w efekcie wspiera transformację technologiczną rolnictwa w Europie. Dzięki programowi Test Farms wśród rolników promowane są innowacje dające im dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań, które sprawią, że ich gospodarstwa staną się bardziej zrównoważone i rentowne.

EIT Food stworzyła program Test Farms w wyniku badań i rozmów z wieloma startupami rolniczymi, które zwracały uwagę, jak trudno im znaleźć gospodarstwa umożliwiające testowanie i potwierdzanie skuteczności ich rozwiązań oraz wchodzenie na nowe rynki. Integracja technologii i nowych metod uprawy rolnej niesie ze sobą szansę na większe plony, lepszą żywność i lepsze zarządzanie cennymi zasobami rolniczymi.

 

EIT Food poszukuje obecnie wykonawców, którzy pomogą zrealizować program w 2023 roku.

Termin składania wniosków: 12 marca 2023, godz. 23:59.

 

Szczegółowe informacje na temat farm testowych, zakresu prac dla wykonawców i kryteriów wyboru są dostępne są na stronie internetowej EIT Food – otwórz