Lista finalistów konkursu Rural Inspiration Awards 2022 ogłoszona! Oddaj swój głos na najbardziej inspirujący projekt

Nawiązując do tematu tegorocznej edycji konkursu Rural Inspiration Awards (RIA) 2022, którym jest „Młodzież jest przyszłością” uruchomiono publiczne głosowanie internetowe na projekt w kategorii młodzież. Głosowanie na jeden spośród 23 projektów angażujących młodzież (w tym 2 projekty z Polski „Objazdowy Warsztat Kreatywny” oraz „Realizacja dostaw bezpośrednich do konsumentów z zachowaniem wysokiej jakości produktów”) jest dostępne do 4 października.

 

 Kliknij TUTAJ i oddaj swój głos na projekt dotyczący młodzieży 

 

Zgodnie z hasłem przewodnim „Młodzież jest przyszłością”  konkurs RIA 2022 ma promować znaczenie i wartość młodzieży w procesie budowania lepszej przyszłości — ekologicznej, innowacyjnej, o większej odporności, sprzyjającej włączeniu społecznemu i zaawansowanej cyfrowo.

Tegoroczna edycja inspirowana jest zarówno ogłoszeniem przez Unię Europejską roku 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży, jak i opracowanymi przez Komisję Europejską programami — długoterminową wizją obszarów wiejskich oraz Paktem na rzecz Obszarów Wiejskich.

Lista finalistów została wybrana spośród  111 zgłoszeń  otrzymanych z 24 krajów Unii Europejskiej i obejmuje 24 projekty,  w czterech kategoriach tematycznych:

  • zielona przyszłość (Green Future),
  • solidarna i innowacyjna przyszłość (Socially Inclusive and Innovative Futures),
  • cyfrowa przyszłość (Digital Futures),
  • odporna przyszłość (Resilient Futures).

Wśród finalistów znalazły się dwa projekty z Polski:

  • Objazdowy Warsztat Kreatywny (Traveling Creative Workshop)/ Katarzyna Bańkowska w kategorii Solidarna i innowacyjna przyszłość.
  • Realizacja dostaw bezpośrednich do konsumentów z zachowaniem wysokiej jakości produktów grupy operacyjnej Folwark Pomorski (Implementation of direct deliveries to consumers while maintaining high quality products of the Folwark Pomorski operational group)/
    Grupa Operacyjna Folwark Pomorski w kategorii odporna przyszłość.

 

Więcej informacji o projektach finalistów – otwórz

Ogłoszenie zwycięzców konkursu w czterech kategoriach oraz w głosowaniu internetowym odbędzie się 6 października br. w Brukseli podczas wydarzenia EU CAP Network Launch.