Usłysz głos wsi! Zapraszamy do udziału w Europejskim Parlamencie Wiejskim!

Europejski Parlament Wiejski (EPW) to długofalowa kampania mająca na celu umożliwienie wyrażenia opinii przez mieszkańców wsi w Europie, a także w państwach nie będącymi członkami Unii Europejskiej, oraz promowanie współpracy i aktywności mieszkańców obszarów wiejskich w kooperacji ze społeczeństwem obywatelskim i rządami poszczególnych państw. Pierwsze spotkanie EPW miało miejsce w roku 2013 r. Od tego czasu te ogólnoeuropejskie spotkania Parlamentu odbywają się cyklicznie co dwa lata.

W 2022 roku w dniach 12-15 września, po raz pierwszy spotkanie parlamentu odbędzie się w Polsce w Kielcach. Organizatorami tegorocznej edycji są Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Warszawie — jednostka centralna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Czterodniowe wydarzenie przewiduje pracę blisko 400 uczestników w grupach tematycznych, podczas spotkań plenarnych oraz wizyt terenowych, pozwalających zapoznać się z polskim doświadczeniem z zakresu tworzenia miejsc pracy na wsi, rozwoju przedsiębiorczości, wytwarzania i dystrybucji lokalnych produktów, turystyki wiejskiej, opieki nad seniorami, tworzeniem inteligentnych wiosek i ochrony klimatu.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Do uczestnictwa w tym bezpłatnym wydarzeniu zapraszamy wszystkie osoby działające na rzecz i dla dobra obszarów wiejskich Europy.

Rejestracja do udziału w wydarzeniu odbywa się poprzez link rejestracyjny do dnia 26.08.2022otwórz

Organizator zapewnia nocleg oraz wyżywienie.

Więcej informacji udostępnionych jest na portalu KSOW – otwórz