Agroturystyka wschodniego Mazowsza – przykłady innowacyjnych rozwiązań

Na terenie wschodniego Mazowsza od wielu lat funkcjonują liczne gospodarstwa agroturystyczne. Odwiedzający je turyści cenią sobie przede wszystkim ciszę i spokój, kontakt z przyrodą i gościnność gospodarzy; przebywając pod ich dachem mogą poznać tradycje i niepowtarzalne smaki regionalnej kuchni. Agroturystyka jest atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Dzięki niej mieszkańcy obszarów wiejskich mają możliwość zwiększania liczby oraz zróżnicowania miejsc pracy, wykształcenia umiejętności gospodarczych oraz wdrożenia nowych pomysłów. Istotnym czynnikiem, wpływającym na rozwój gospodarstw agroturystycznych oraz dostosowanie ich do wciąż wzrastających wymagań rynku, są innowacje. 

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją pn. „Agroturystyka wschodniego Mazowsza – przykłady innowacyjnych rozwiązań„, opracowaną w ramach Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskiej, przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie.

W niniejszej publikacji zaprezentowane zostały przykłady działalności agroturystycznej, prowadzone przez laureatów konkursu „Innowacje w agroturystyce”, zrealizowanego w 2020 r. przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Warszawie Oddział w Siedlcach. Kryteriami oceny w konkursie były: innowacyjność przedsięwzięcia, standard świadczonych usług agroturystycznych, wykorzystanie dobrego pomysłu do poszerzenia oferty gospodarstwa, atrakcyjność oferty agroturystycznej oraz promocja działalności. 

 

Pobierz publikację:

Agroturystyka_Wschodniego_Mazowsza