Chcesz przetestować swoje innowacyjne rozwiązanie u rolnika? Zgłoś się do udziału w programie EIT Food Test Farms!

Program EIT Food  Test Farms ma na celu łączenie startupów, które chcą zweryfikować swoje innowacyjne rozwiązania rolnicze z rolnikami, w gospodarstwie rolnym lub na polu, w celu przeprowadzenia projektu pilotażowego.

Poprzez umożliwienie tych powiązań EIT Food chce pomóc innowacyjnym pomysłom agrotechnologicznym nie tylko w walidacji i testowaniu ich produktów i usług, ale również zaprezentować swoją działalność klientom i inwestorom, a wreszcie wesprzeć transformację technologiczną w europejskim rolnictwie. 

 

W tym roku EIT Food oferuje program Test Farms następującym aplikantom: 

  • Startupy RIS  – Startupy zarejestrowane w jednym z następujących krajów: Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Czechy, Estonia, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Czarnogóra, Macedonia Północna, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Turcja czy Ukraina.
  • Startupy non-RIS  – Startupy zarejestrowane w jednym z następujących krajów: Irlandia, Francja, Holandia, Belgia, Luksemburg, Niemcy, Austria, Dania, Szwecja lub Finlandia.

 

Uczestnictwo w programie Test Farms oraz dofinansowanie na potrzeby testowania będą dostępne na określonych warunkach dla kwalifikujących się startupów RIS. Startupy spoza RIS nie mogą otrzymać subgrantu, ale będą miały możliwość przystąpienia do programu i skorzystania z matchmakingowego i eksperckiego wsparcia zapewnianego przez EIT Food. Koszt tych usług to 1500 EUR. 

Pełne informacje na temat kwalifikowalności, kryteriów wyboru i zaangażowania dostępne są w  Regulaminie programu (aktualizacja 17.02.2022).

Okres składania wniosków w edycji 2022 programu Test Farms trwa od 1 marca do 29 kwietnia br.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego – otwórz

 

Dodatkowe informacje

  • Ewaluacja i selekcja uczestników programu : 4-16 maja 2022 r.
  • Ogłoszenie wyników (preselekcja w celu dopasowania rolników) :  18 maja 2022 r. 
  • Spotkanie matchmakingowe : 19 maja – 20 czerwca 2022 – Wybrane startupy zostaną zaproszone do udziału w jednym z wydarzeń matchmakingowych, gdzie spotkają się z rolnikami, ocenią możliwość przetestowania swoich innowacyjnych rozwiązań na ich terenie i wspólnie stworzą plan testowania technologii.
  • Faza testów : lipiec 2022 – lipiec 2023   –  Startupy testują swoje rozwiązanie na terenie farmera/pola testowego zgodnie z planem stworzonym podczas spotkania matchmakingowego.
  • Demo Day : Lipiec 2022 – Lipiec 2023 – Po testach wybrane startupy wraz z rolnikami zorganizują Demo Day dla lokalnych rolników/klientów, w którym będą mogli przetestować rozwiązanie i ewentualnie kupić produkt/usługę.

 

Szczegółowe informacje