Krajowe Dni Pola 2020 w Minikowie już 20-23 czerwca!

Krajowe Dni Pola 2020, które w tym roku są planowane w dn. 20-23 czerwca ,to unikalne w skali kraju wydarzenie, inspirowane chęcią prezentacji w jednym miejscu bogatej oferty firm zaopatrujących polskie rolnictwo w środki do produkcji polowej. Wydarzenie jest wspólnym przedsięwzięciem Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy, Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie (COBORU) oraz Polskiej Izby Nasiennej.

Patronat i rozbudowany udział w wydarzeniu zadeklarował również Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi (wraz z departamentami odpowiedzialnymi za doradztwo, badania i naukę, transfer wiedzy i innowacji rolniczych, szkolnictwo zawodowe).

Planowane są oględziny kolekcji 41 odmian rzepaku ozimego na poletkach odmianowych, na których jest obecnie realizowany program nawozowy.  Podczas tegorocznych Krajowych Dni Pola nastąpi również kolejna lustracja pszenicy ozimej pod zasiewy. Przygotowane zostały 63 odmiany. Oprócz tego będą prezentowane odmiany żyta, pszenżyta oraz jęczmień ozimy.

Zapraszamy do zapoznania się i śledzenia aktualnych informacji na temat organizowanych czerwcowych Krajowych Dni Pola 2020 w Minikowie na stronach:

Strona  KPODR: https://dnipola.kpodr.pl

Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCC9bUzFo5haRN2ni9jaLz5g

Profil na Instagramie: https://www.instagram.com/krajowe_dni_pola_2020

fot. kpodr