Konkurs WWF na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego 2020 – tegoroczna edycja konkursu została odwołana.

Na podstawie źródłowych informacji z przykrością informujemy, że konkurs WWF na Rolnika Roku regionu Morza Bałtyckiego 2020 został odwołany. Zespół WWF uważa, że w obecnej chwili jest to jedyna słuszna decyzja. Przy aktualnych ograniczeniach nie są możliwe wizyty w gospodarstwach, nie ma również pewności co do możliwości zorganizowania krajowego finału późną wiosną oraz międzynarodowej finałowej gali jesienią.

Przypomnijmy, że konkurs adresowany jest do rolników/rolniczek indywidualnych, gospodarstw rodzinnych, przedsiębiorstw rolnych, czerpiących dochód z produkcji konwencjonalnej lub ekologicznej (hodowli zwierząt i/lub uprawy roślin). Nominowani kandydaci muszą wykazać się podjęciem konkretnych działań mających na celu ograniczenie emisji substancji biogennych: związków azotu i/lub fosforu z ich gospodarstw. Za emisję substancji biogennych uważa się ich wyciek do wód, jak również emisję gazów, np. amoniaku pochodzącego z obornika.

Zapraszamy do konkursu WWF na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego 2021, o czym będziemy informować jak tylko pojawią się szczegóły.

Więcej tutaj: https://zdrowybaltyk.pl/rolnik-roku-morza-baltyckiego/o-konkursie

oraz historycznie tutaj: https://sir.cdr.gov.pl/2020/03/20/konkurs-wwf-na-rolnika-roku-regionu-morza-baltyckiego-2020-pan-krzysztof-kowalski-zwyciezca-edycji-z-2018-roku-goraco-zacheca-do-wziecia-udzialu-w-tegorocznym-konkursie/

fot. WWF