Nauka i doradztwo na Targach Agrotech – WYDARZENIE ODWOŁANE

W dniach 13 – 15 marca br. w Kielcach odbędą się XXVI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH.

          Centrum Doradztwa Rolniczego zaprasza do odwiedzenia stoiska promocyjno-konsultacyjnego „Nauka i doradztwo – praktyce rolniczej”. Będzie to wspólne stoisko CDR, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego i jedenastu placówek naukowo – badawczych, zlokalizowane w Hali H.
W piątek 13 marca oraz w sobotę 14 marca w godzinach 11.30 – 12.30, Centrum Doradztwa Rolniczego będzie organizatorem dwóch spotkań informacyjnych na temat „Płatności do poprawy dobrostanu zwierząt w ramach PROW 2014-2020”. Od 2020 roku rolnicy posiadający świnie (lochy, tuczniki) lub krowy (mleczne, mięsne) będą mogli po raz pierwszy ubiegać się o wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, w ramach nowego działania „Dobrostan zwierząt”. W ramach tego działania rolnikom udzielane będzie dodatkowe wsparcie finansowe za poprawę warunków utrzymania zwierząt – za zwiększanie powierzchni średnio o 20% ponad normy wynikające z obowiązującego prawa. Wsparcie to ma na celu zrekompensowanie rolnikom dodatkowych poniesionych kosztów i utraconych dochodów w wyniku wprowadzenia praktyk hodowlanych związanych z podwyższonym dobrostanem zwierząt. Nabór wniosków odbywać się będzie w terminie składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, czyli od dnia 15 marca do dnia 15 maja br. Spotkania odbędą się w sali G2 (pawilon G). Po spotkaniach, na stoisku doradcy będą prowadzili konsultacje i udzielali szczegółowych informacji na temat działania.
Tradycją AGROTECHU jest organizowanie konkursów i nagradzanie najlepszych produktów prezentowanych podczas wydarzenia. W tym roku po raz trzeci wręczymy „Diament Innowacji” – nagrodę ufundowaną przez Centrum Doradztwa Rolniczego, a przyznaną wyróżniającej się innowacyjnej maszynie rolniczej/rozwiązaniu IT dla rolnictwa, eksponowanych na targach.