Centrum Doradztwa Rolniczego na POLAGRA PREMIERY 2020

Za nami 8 edycja Międzynarodowych Targów Rolniczych Polagra Premiery, która odbyła się w dniach 17-19 stycznia 2020 r. w Poznaniu. Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Poznaniu prezentowało swoją ofertę informacyjno-promocyjną na stoisku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Na stoisku właściciele gospodarstw rolnych, producenci oraz hodowcy mogli skorzystać zarówno z fachowej porady specjalistów, jak i z materiałów informacyjnych, broszur czy ulotek.

W grupie prawie 300 wystawców znalazły się światowe marki m.in. Claas, Zetor, Fendt, Massey Ferguson, John Deere, Valtra, Kuhn oraz topowi polscy producenci: Samasz, KFMR Krukowiak, BIN, Mandam, Unia, Agro-Tom, Pomot, Agro-Masz, KMK Agro, Swimer. Zaprezentowanych zostało prawie 400 marek oraz 150 premier produktowych. Podczas trwania Targów Goście MTP w Poznaniu mieli znakomita okazję, aby na żywo, po raz pierwszy w Polsce zobaczyć nowości na sezon 2020 i porównać ofertę różnych dostawców.

Goście odwiedzający Targi mieli możliwość zobaczyć specjalnie przygotowaną Strefę Innowacji, gdzie odbywały się szkolenia z obsługi programu IRZPlus, wykłady branżowe, prelekcje i prezentacje firm w zakresie innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa oraz poruszające aktualne problemy branży. W Strefie Innowacji odbyło się XIII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych oraz Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy, a także debata „Szanse Rozwojowe dla małych gospodarstw”, z udziałem Pana Ryszarda Kamińskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. We współpracy z najlepszymi wydawcami z branży rolniczej zorganizowano również konferencję „Dzień Agronomii i Zootechniki”.

W czasie trwania Polagry można było zobaczyć innowacyjne maszyny oraz najnowsze rozwiązania rolnicze na nowy sezon wykonane w oparciu o najwyższej klasy technologie. Na szczególną uwagę zasługują laureaci nagrody ZŁOTY MEDAL MTP.

Wiceminister Ryszard Kamiński – w towarzystwie prof. Grzegorza Skrzypczaka, przewodniczącego kapituły konkursowej „Złote Medale MTP” – wręczył 37 ZŁOTYCH MEDALI MTP w 2 kategoriach „Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa” oraz „Rośliny uprawne”.

Więcej informacji na o produktach wyróżnionych można znaleźć na stronie: www.zlotymedal.com/pl

W tym roku pojawiły się dwie nowe kategorie nagród – Grand Prix Grupy MTP, przyznawane produktowi najbardziej innowacyjnemu spośród wszystkich zgłoszonych do konkursu oraz Eco Prize dla najbardziej ekologicznego rozwiązania.

Za najbardziej innowacyjny produkt komisja konkursowa uznał maszynę do zbierania kamieni Husarya SCS-100, której twórcy otrzymali nagrodę Grand Prix Grupy MTP.

Nagrodę Eko Prize Grupy MTP za najbardziej ekologiczne rozwiązanie, odebrał producent urządzenia do opryskiwania w sadzie, jagodników czy winnic Matrix 430VF – firma TEEJET POLAND sp. z o.o.

Międzynarodowe Targi Rolnicze Polagra Premiery od lat gromadzą znakomitą grupę przedsiębiorców, umożliwiając producentom i dystrybutorom prezentowanie najnowszych technologii i rozwiązań stosowanych w rolnictwie. To niezwykle ważne wydarzenie dla branży rolniczej nie tylko w Polsce, ale też w Europie Środkowo-Wschodniej. To doskonałe miejsce do wymiany doświadczeń oraz wiedzy pomiędzy przedstawicielami biznesu.

Na kolejną edycję targów POLAGRA PREMIERY zapraszamy już za dwa lata.

Więcej o działaniach CDR tutaj