Pdgląd projektu EPI

Szczegóły projektu

06-07-2022 do 05-07-2023

325 000,00

środki EFRROW w wysokości 206 797,50 zł, krajowe środki publiczne w wysokości 118 202,50 zł

www.projektnaszeplony.eu

W skład grupy operacyjnej pod nazwą Nasze Plony wchodzi pięciu rolników o zróżnicowanym asortymencie produktów (12 produktów). Producenci zarejestrowani są w formie Rolniczego Handlu Detalicznego w Powiatowej Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej oraz w formie dostaw bezpośrednich i produkcji pierwotnej w Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Ponadto wszyscy producenci prowadzą gospodarstwa rolne i posiadają numery identyfikacyjne producentów rolnych. Trzech konsorcjantów zajmuje się pszczelarstwem (Artur Konopko, Artur Błaszczuk i Wioletta Januszkiewicz), są producentami rolnymi produkują miód. W ramach RHD chcą zwiększyć asortyment o pozyskanie pierzgi i pyłku pszczelego. Następny członkiem grupy jest rolnik Marek Sosnowski to producent rolny, zarejestrował rolniczy handel detaliczny w celu sprzedaży ziół doniczkowych takich jak mięta, tymianek, bazylia, oregano, majeranek). W ramach grupy chce również sprzedawać ogórki w celu wprowadzania na rynek odbiorcom końcowym. Ostatnim konsorcjantem jest Katarzyna Kożuchowska, która jest producentem rolnym , prowadzi produkcję pierwotną. Zarejestrowała też RHD, w celu wychodzenia na rynek i sprzedaży swoich produktów pomidora i sosu pomidorowego dla konsumentów finalnych. Grupa Nasze Plony dotrze do sporej liczby konsumentów i powiększy grono odbiorców. W okresie docelowym zwiększy produkcję produktów rolnych. Poszerzy zakresu terytorialnego sprzedaży. Produkty konsorcjantów będą oferowane na sprzedaż poza województwo podlaskie. Poprzez szerszy asortyment swoich produktów Grupa EPI będzie promowała i zdobywała klienta poprzez ogłoszenia na portalach społecznościowych oraz na e-bazarku. Platformy te posłużą do zamieszczania tam ogłoszeń o możliwości zakupu proponowanych do sprzedaży przez konsorcjantów produktów. tj. mięta, tymianek, bazylia, pyłek pszczeli, pierzga, miód, pomidor, ogórek, sos pomidorowy, oregano, majeranek, szałwia. W ramach operacji zostanie opracowane logo grupy zamieszczone na etykietach i opakowaniach i na stronie www. Produkty każdego producenta należącego do grupy będą zawierały etykiety (opakowania) zawierające informacje o pochodzeniu, składzie oraz sposobie wytwarzania tej żywności. Sprzedażą i telefonicznym zbieraniem zamówień zajmować się będą naprzemiennie wszyscy członkowie grupy. Członkowie grupy EPI w jednakowym czasie będą sprzedawali produkty grupy EPI w różnych miejscach w tym samym czasie ze względu na potrzebę szybkiego zbytu produktów ze względu na zachowanie świeżości produktów.

Dzięki współpracy grupa będzie dysponowała większą ilością zróżnicowanego produktu ,co pozwoli na budowanie stabilnej bazy klientów, stałych odbiorców żywności. Szerszy sortyment produkowany pod jedną marką ułatwi klientom zakupy w jednym miejscu. Zarówno asortyment produktów jak i ich ilość będzie zwiększana. Doskonalone też będą metody sprzedaży z gospodarstwa.

Łańcuch dostaw, marketing i konsumpcja


logo unia

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Projekt opracowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi