Pdgląd projektu EPI

Szczegóły projektu

28-06-2022 do 28-06-2023

325 000,00

ze środków EFRROW w wysok. 206 797,50 zł oraz z krajowych środków publicznych w wysok. 118 202,50 zł.

www.podlaskiedobresmaki.pl

,,Konsorcjum na rzecz tworzenia KŁD w zakresie sprzedaży prosto od rolnika na stół konsumenta produktów roślinnych i miodów bez pośrednika. Członkowie grupy operacyjnej : Ewa Wilczyńska - leader, Agnieszka Prymaka, Jan Jurkiewicz, Elżbieta Zielińska - Skrodzka, Marek Sienkiewicz, Leszek Skrodzki. W skład grupy wchodzą rolnicy zajmujący się pszczelarstwem, uprawą warzyw i owoców oraz ziół leczniczych, którzy wspólnie prowadzą sprzedaż w ramach krótkich łańcuchów dostaw. Rolnicy wchodzący w skład grupy operacyjnej zajmują się produkcją pierwotną surowców zwierzęcych i roślinnych oraz ich przetwórstwem. Grupa operacyjna zamierza wprowadzać w ciągu roku na rynek takie produkty jak: miód, warzywa, owoce świeże, kiszone i zioła lecznicze świeże oraz suszone. Konsorcjum Podlaskie dobre smaki sprzedawać będzie swoje produkty bezpośrednio w miejscu wytwarzania. Nasze produkty Grupy Operacyjnej będą oferowane na sprzedaż pod wspólnym logiem i będą zawierały informacje na etykiecie o pochodzeniu, składzie oraz sposobie wytwarzania. Oferta Grupy Operacyjnej jest różnorodna i uzupełnia się. Nasze produkty będziemy oferować na podlaskim e-bazarku oraz poza województwem podlaskim uczestnicząc w targach, kiermaszach oraz będziemy pozyskiwać nowych klientów poprzez ogłoszenia na portalu społecznościowym Facebook. Jest to szansa dla każdego gospodarstwa stworzenia krótkich łańcuchów dostaw produktów, zwiększenia bazy odbiorców bezpośrednich, co jest ważne dla rozwoju naszej Grupy Operacyjnej, co wpłynie na wyeliminowanie pośredników i wzrost dochodu w gospodarstwach.

W ramach naszych działań zostaną zakupione środki transportu, aby ułatwić wspólną sprzedaż do odbiorców oraz urządzenia i maszyny służące do suszenia ziół leczniczych, konfekcjonowania miodu oraz do przetwórstwa warzyw i owoców. Dzięki tym aktywnościom usprawnimy i poniesiemy efektywność naszej pracy, a także ilość oferowanych na sprzedaż produktów. Współpraca w ramach konsorcjum przyniesie wiele korzyści tak dla kupującego jak też dla sprzedającego. Grupa dzięki wspólnej sprzedaży i kooperacji zwiększy dostępność i różnorodność oferowanych produktów naszej Grupy Operacyjnej. Dzięki tym działaniom grupa będzie dysponowała większą ilością rozpoznawalnego, sprzedawanego pod wspólnym logiem produktu, co pozwoli na budowanie nowej marki i pozyskanie i dotarcie do większej liczby klientów. Nasza oferta wytwarzana pod jedną marką zwiększy konkurencyjność oraz ułatwi klientom zakupy wielu produktów w jednym miejscu. Zarówno asortyment produktów, jak i ich ilość będą sukcesywnie zwiększane. Skrócenie łańcucha dostaw oraz bezpośredni kontakt z kupującymi pozwolą poznać ich potrzeby i oczekiwania, co w przeszłości powinno przełożyć się na stworzenie dobrych jakościowo produktów. Chcemy, aby oferowane produkty były premium, a produkty rozpoznawalne były na rynku z powodu ich jakości i walorów zdrowotno-smakowych.

Łańcuch dostaw, marketing i konsumpcja


logo unia

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Projekt opracowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi