Pdgląd projektu EPI

Szczegóły projektu

14-01-2022 do 31-12-2022

325 000,00

PROW 2014-2020

www.dobrebonasze24.pl

Krótkie łańcuchy żywienia. Zorganizowanie profesjonalnego miejsca do handlu lokalnymi produktami żywnościowymi w ramach skrócenia łańcucha dostaw, pochodzącymi bezpośrednio od producent oraz praktyczna edukacja konsumenta w bezpośrednim kontakcie z producentem. Uruchomienie wspólnego miejsca do sprzedaży produktów przez producentów i przetwórców lokalnej żywności, stworzenie responsywnej strony www do zamawiania i sprzedaży internetowej w miejscu handlu lub z dowozem, edukacja konsumentów, warsztaty, zakup samochodu elektrycznego do transportu produktów do klientów oraz odbiór surowców od dostawców. Torby papierowe, koszyki wiklinowe. Sklep z produktami przetworzonymi. Opracowanie wspólnego logo. Całość projektu będzie spójna pod względem promocji i celu jakim jest skracania łańcucha dostaw. Rezultaty: Liczba rolników wchodzących w skład grupy operacyjnej - 18, Liczba konsumentów, którym grupa operacyjna będzie sprzedawała produkty pochodzące od rolników wchodzących w skład tej grupy - 1500, Asortyment produktów oferowanych do sprzedaży - Pstrąg wędzony, sielawa wędzona, węgorz wędzony, pstrąg tęczowy, jesiotr, karp, lin, karaś. Truskawki, ogórki, pomidory, cukinia, dynia, burak, kapusta biała, por, brukiew, fenkuł. Kapusta kiszona, suszone owoce i warzywa. Jabłka, gruszki, śliwki, borówka. Ser kozi podpuszczkowy, ser kozi twarogowy, masło kozie, jogurt, mleko. Miód, pyłek, pierzga. Jaja. Wyroby mleczarskie z mleka krowiego. Wędliny wieprzowe, wędliny baranie, drób, zajęczaki, jagnięcina.

Grupa docelowo chce wypromować nowe miejsce targowe, w którym będą dopuszczone do sprzedaży tylko takie podmioty, które rzeczywiście są producentami, a nie pośrednikami w handlu. Docelowo w hali w trakcie targów cotygodniowych będą odbywały się warsztaty i promocje poszczególnych producentów w połączeniu z przedstawicielami nauki i doradztwa. Imprezy targowe zaplanowane są na początku 1 raz w tygodniu, ale będzie tam również miejsce do przechowywania produktów i sprzedaży w ciągu całego tygodnia. Chcemy zwiększyć ilość producentów do przynajmniej 18 z możliwością podwojenia tej liczby.

Łańcuch dostaw, marketing i konsumpcja


logo unia

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Projekt opracowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi