Pdgląd projektu EPI

Szczegóły projektu

16-12-2021 do 16-12-2022

290 721,50

Pomoc finansowana w ramach działania "Współpraca" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz środki własne.

www.pelnapaletawarzyw.pl

Stworzenie krótkiego łańcucha dostaw, polegającym na możliwości zakupu przez klientów indywidualnych świeżych warzyw (sprzedaż prosto z pola, bezobsługowa wystawka, możliwość samodzielnego zbioru z pola), przetworów oraz powiększenie palety produktów. Produkcja warzyw i posiadane budynki pozwalają na ich przechowywane. Planowane inwestycje pozwolą na dostosowanie budynków do lepszego przechowywania płodów rolnych i ich bezpośredniej sprzedaży klientom indywidualnym. Zakup wyposażenia pomieszczeń pozwoli na ułatwieniu przygotowań przetworów i rozszerzeniu ich asortymentu. Grupa prowadzić będzie stronę internetową w celu pozyskania klientów, informowaniu o dostępności świeżych produktów, promocji. Lider zajmie się zebraniem informacji od członków grupy o wielkości produkcji i sprzedaży. Pozostali członkowie mają za zadanie uprawę i sprzedaż zdeklarowanych produktów. Dostarczenie zamówień do klientów będzie odbywało się przy pomocy zakupionego środka transportu, tj. quadem z przyczepką (prosto z pola).

Lepszej jakości żywność poprzez modernizacje i remont budynków, gdzie będą przechowywane. Ułatwienie przygotowania przetworów i rozszerzenie ich asortymentu dzięki nowemu wyposażeniu pomieszczeń. Rozszerzony asortyment oraz lepszej jakości żywność pozwoli na zaspokojeniu potrzeb większej ilość odbiorców. Znacząco większy się rozpoznawalność produktów grupy poprzez wprowadzenie wspólnego logo.

Stworzenie krótkiego łańcucha dostaw, polegało na możliwości zakupu przez klientów indywidualnych świeżych warzyw (sprzedaż prosto z pola, bezobsługowa wystawka, możliwość samodzielnego zbioru z pola), przetworów oraz powiększenie palety produktów. Produkcja warzyw i posiadane budynki pozwalają na ich przechowywane. Wykonane inwestycje pozwalają na dostosowanie budynków do lepszego przechowywania płodów rolnych i ich bezpośredniej sprzedaży klientom indywidualnym. Zakup wyposażenia pomieszczeń pozwala na łatwiejsze przygotowanie przetworów i rozszerzeniu ich asortymentu. Grupa prowadzi stronę internetową w celu pozyskania klientów, informowaniu o dostępności świeżych produktów, promocji. Lider zajmuje się zebraniem informacji od członków grupy o wielkości produkcji i sprzedaży. Pozostali członkowie mają za zadanie uprawę i sprzedaż zdeklarowanych produktów. Przegotowanie zamówień do klientów odbywała się przy pomocy zakupionego środka transportu, tj. quadem z przyczepką (prosto z pola). Lepszej jakości żywność poprzez wykonaną modernizacje i remont budynków, gdzie są przechowywane. Ułatwienie przygotowania przetworów i rozszerzenie ich asortymentu dzięki nowemu wyposażeniu pomieszczeń. Rozszerzony asortyment oraz lepszej jakości żywność pozwala na zaspokojenie potrzeb większej ilość odbiorców. Znacząco zwiększy się rozpoznawalność produktów grupy poprzez wprowadzenie wspólnego logo.

Łańcuch dostaw, marketing i konsumpcja


logo unia

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”

Projekt opracowany przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi